[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Historyczne zwycięstwo Toyoty w wyścigu Le Mans 24h

Co prawda bez realnej konkurencji, ale jednak - zespół Toyoty zwyciężył w legendarnym 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, zajmując dwa pierwsze miejsca. Wynik zapisał się w historii motorsportu.

TOYOTA GAZOO Racing w Le Mans 24h 2018 TOYOTA GAZOO Racing w Le Mans 24h 2018

Jest to pierwsze, historyczne zwycięstwo Toyoty w tej imprezie i ogromny sukces obu załóg TS050 Hybrid, które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce. 86. wyścig Le Mans 24h to dwudziesta edycja, w której Toyota wzięła udział.

Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima i Fernando Alonso, prowadzący TS050 Hybrid #8, wystartowali z pole position i zakończyli wyścig po 388 intensywnych okrążeniach na torze Circuit de La Sarthe.

REKLAMA

REKLAMA

Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López, którzy kilkakrotnie wysuwali się na prowadzenie samochodem z numerem 7, uzyskali wynik o dwa okrążenia słabszy od kolegów z zespołu i zajęli drugie miejsce.

Całodobowe zmagania kierowców obserwowało 256 900 kibiców. Rezultat obu samochodów wzmocnił pozycję Toyoty jako lidera w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC).

Toyota jest drugim japońskim producentem, który wygrał wyścig w Le Mans, zaś Kazuki Nakajima – pierwszym japońskim kierowcą, który zajął w nim pierwsze miejsce za kierownicą japońskiego samochodu.

REKLAMA

Marka zadebiutowała w najbardziej znanym wyścigu długodystansowym na świecie w 1985 roku i od tamtej pory sześciokrotnie stanęła na podium, w tym pięciokrotnie zajęła drugie miejsce (1992, 1994, 1999, 2013 i 2016).

Co ciekawe, zwycięski samochód zużył w ten weekend o 35 proc. mniej paliwa niż jego poprzednik w 2012 roku, kiedy Toyota powróciła do wyścigów długodystansowych.

REKLAMA

REKLAMA

Swoją cegiełkę do łącznego sukcesu dołożył kierowca Formuły 1 i jednocześnie zawodnik serii WEC - Fernando Alonso, który stara się o zdobycie tzw. potrójnej korony motorsportu. Chodzi o zwycięstwo w Grand Prix Monako, które na swoim koncie Hiszpan już ma; zwycięstwo w Le Mans 24h, które właśnie stało się jego udziałem oraz wygrana w amerykańskim wyścigu Indianapolis 500, w którym Alonso nieudanie debiutował rok temu. Do tej pory ta sztuka udała się tylko jednemu kierowcy i był nim Graham Hill.

Wyniki wyścigu Le Mans 24h

1

TOYOTA GAZOO Racing #8 

388 okrążeń

2

TOYOTA GAZOO Racing #7

+2 okrążenia

3

Rebellion Racing #3 (Laurent/Beche/Menezes)

+12 okrążeń

4

Rebellion Racing #1 (Lotterer/Jani/Senna)

+13 okrążeń

5

G-Drive Racing #26 (Rusinov/Vergne/Pizzitola)

+19 okrążeń

6

Signatech Alpine #36 (Lapierre/Negrão/Thiriet)

+21 okrążeń

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij