Honda Accord - nadchodzi nowa generacja

Japoński producent zakomunikował światu, że 14 lipca to data premiery dziesiątej generacji Hondy Accord. Popularny sedan zadebiutuje w Detroit, a premiera będzie transmitowana na żywo w internecie.

Honda Accord
Honda Accord
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przy okazji zapowiedzi daty premiery, Honda wypuściła do sieci pierwszy obrazek ukazujący koncepcyjnego Accorda. Tak jak można się było domyślać, wygląd samochodu czerpie mocną inspirację z modelu aktualnego wydania modelu Civic.

REKLAMA

Honda obiecuje, że kolejna generacja modelu Accord dostarczy dużo frajdy z jazdy. Przy okazji ma wyglądać zadziornie, a w kabinie pojawią się luksusowe materiały. Jakiś czas temu japoński producent zdradził kilka informacji na temat jednostek napędowych, które pojawią się pod maską.

Znikną silniki V6, które były do tej pory oferowane na rynku amerykańskim. Zamiast tego pojawią się jednostki czterocylindrowe wspomagane przez turbodoładowanie oraz zupełnie nowy układ hybrydowy. Mniejsze jednostki nie będą odstawać pod względem mocy od konstrukcji sześciocylindrowej. Można się spodziewać od 278 do 306 KM.

Nowe silniki będą połączone z sześciobiegową skrzynią mechaniczną lub zupełnie nowym, 10-stopniowym automatem. W opcji pojawi się również skrzynia CVT.

Producent zapowiada, że dziesiąte wcielenie Accorda to całkowicie nowy model zbudowany od podstaw. Więcej informacji na jego temat poznamy dopiero za kilka tygodnie. Być może wtedy dowiemy się coś więcej na temat ewentualnej premiery na Starym Kontynencie.

Zobacz także:
REKLAMA