REKLAMA

Honda Aircraft prezentuje odrzutowiec HondaJet Elite

Honda to nie tylko samochody i motocykle, czy silniki do łodzi motorowych. Jest jeszcze dział Honda Aircraft, który zajmuje się produkcją samolotów odrzutowych. Zobaczcie najnowsze dzieło - HondaJet Elite.

HondaJet Elite
HondaJet Elite

Pod koniec maja Honda Aircraft Company zaprezentowała samolot HondaJet w nowej, bardziej zaawansowanej wersji Elite. Prezentacji dokonano podczas przyjęcia zorganizowanego w hangarze lotniczym, poprzedzającego otwarcie Europejskiej Konwencji i Wystawy Lotniczej (EBACE) w Genewie.

Najnowsza wersja nowoczesnego samolotu odrzutowego Hondy wyróżnia się zwiększonym zasięgiem, zaktualizowanym pakietem awioniki i udoskonalonym wyposażeniem kabiny.

HondaJet Elite ma o 17 proc. zwiększony zasięg (o 396 km więcej) i jest wyposażona w nowo opracowane, łączące oba silniki konstrukcje wlotów do silników, tłumiące hałas i znacznie redukujące szum o wysokiej częstotliwości w kabinie.

REKLAMA

REKLAMA

Zaawansowany system awioniki wyposażono w nowe funkcje pomagające w optymalnym planowaniu lotu, w funkcje automatycznego kontrolowania stabilności oraz inne systemy ochrony, zwiększające bezpieczeństwo lotu.

Samolot pozostaje nadal najsprawniejszym, najcichszym, najszybszym i najwyżej latającym odrzutowcem o największym zasięgu w swojej kategorii.

Zasięg samolotu wynosi teraz 1 437 mil morskich, czyli 2 661 km.

REKLAMA

W kabinie pojawiło się opcjonalne nagłośnienie Bongiovi Audio System. To pierwszy w branży bezgłośnikowy kabinowy system audio, obsługujący całą kabinę.

Jest też toaleta z fotelem i pasem bezpieczeństwa, zapewniająca miejsce dla dodatkowego pasażera. Ponadto do dyspozycji pasażerów pozostaje kuchenka z ekspresem do kawy oraz nowe, dwukolorowe fotele skórzane Executive.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA