REKLAMA

Honda CR-V – znamy ceny w Polsce

Polska premiera nowej Hondy CR-V miała miejsce na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Teraz Honda ujawniła cennik modelu. Po raz pierwszy SUV ten będzie dostępny w Europie z napędem hybrydowym i w konfiguracji 7-osobowej.

Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda CR-V w specyfikacji europejskiej pojawiła się na genewskim salonie, a miesiąc później mogliśmy ją oglądać w Poznaniu, gdzie zadebiutowała podczas targów Poznań Motor Show 2018. Nowa generacja popularnego SUV-a jest bardziej przestronna, wykończona materiałami lepszej jakości i wyposażona w nowoczesne systemy.

Nowa Honda CR-V z zewnątrz przypomina mocno obecną generację modelu, przez co wygląda jak model po gruntownym face liftingu. Ma odświeżoną sylwetkę z szerszymi, muskularnymi nadkolami oraz wyrazistymi przetłoczeniami maski i tylnej części nadwozia.

Pas przedni, z charakterystyczną linią reflektorów, odpowiada stylistyce nowych modeli Hondy. Z kolei tylne lampy swoim kształtem urozmaicają wygląd gładkiej klapy bagażnika. Klosze zachodzą zarówno wysoko na ostatni słupek, aż pod linię dachu, jak i szeroko - na bok samochodu oraz ku środkowi klapy bagażnika.

Nowy projekt wnętrza sprawia wrażenie dużej szerokości, za sprawą poziomej orientacji deski rozdzielczej. Kokpit wyposażono w dwa 7-calowe wyświetlacze, a rozkład elementów sterujących uproszczono, umieszczając panel zarządzania klimatyzacją pod centralnym ekranem dotykowym.

REKLAMA

REKLAMA

Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowy CR-V ma większe wymiary zewnętrzne niż jego poprzednik, a większy rozstaw osi i szersze podwozie zapewniają większą przestrzeń w kabinie. Po raz pierwszy CR-V oferowany będzie w opcji siedmiomiejscowej. Wersja z trzecim rzędem siedzeń będzie dostępna w modelu wyposażonym w silnik benzynowy.

Jeśli chodzi o silniki, po raz pierwszy w Europie Honda zaoferuje SUV-a z napędem hybrydowym. Nowy CR-V będzie dostępny z zespołem napędowym Multi Mode Drive (i-MMD), składającym się z dwóch silników elektrycznych oraz 2-litrowej jednostki benzynowej i-VTEC, pracującej w cyklu Atkinsona.

Zespół hybrydowy nie potrzebuje konwencjonalnej skrzyni biegów – jest wyposażony w jednostopniową przekładnię, umożliwiającą płynne przenoszenie momentu obrotowego pomiędzy wszystkimi elementami układu napędowego.

Model dostępny będzie także z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym VTEC TURBO o mocy 173 KM, znanym z dobrych osiągów i niskiego zużycia paliwa. Jednostka ta będzie współpracowała z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów lub automatyczną bezstopniową przekładnią CVT. 

REKLAMA

Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Honda CR-V - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Obie wersje – z silnikiem benzynowym i z układem hybrydowym – standardowo wyposażone są w napęd na przednią oś, jednak dla obu przewidziano także inteligentny system napędu na wszystkie koła "Real Time AWD". Prześwit w modelu został zwiększony o 38 mm, przy czym w wersji z jednostką benzynową i napędem AWD wynosi on 208 mm.

Auto dostępne jest w czterech poziomach wyposażenia – Comfort, Elegance, Lifestyle i Executive. Ceny zaczynają się od 109 900 złotych za wersję 1.5 VTEC TURBO w wyposażeniu Comfort, w którym znajdzie się m.in. automatyczna klimatyzacja, przednie światłą LED czy podgrzewanie przednich foteli.

Bazowy model z napędem na wszystkie koła i na poziomie wyposażenia Elegance to wydatek rzędu 136 500 złotych. Z kolei ten sam model, ale ze skrzynią CVT kosztuje od 145 500 złotych. Dopłata do wersji siedmiomiejscowej to 7 tys. złotych.

Pierwsze dostawy modelu CR-V wyposażonego w 1,5-litrowy silnik benzynowy VTEC TURBO przewidywane są na jesień tego roku. Modele hybrydowe znajdą się w ofercie Hondy na początku 2019 r.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA