REKLAMA

Honda Civic 11 – premiera nowej generacji

Nowa Honda Civic XI została zaprezentowana w nocy naszego czasu na Twitchu. Póki co to wciąż prototyp, ale naszym zdaniem w niemal 100 proc. zgodny z modelem produkcyjnym.

Honda Civic Prototype fot. materiały prasowe
Honda Civic Prototype
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Premiera nowej Hondy Civic 11. generacji była zapowiadana jako wielkie wydarzenie. Można się zatem było spodziewać kolejnej rewolucji w wyglądzie, zwłaszcza że premiera odbyła się na platformie dla graczy online Twitch. Mogło to sugerować, że nowy Civic będzie bardziej młodzieżowy, odważnie stylizowany, tak jak przyzwyczaiły nas już do tego poprzednie generacje, zwłaszcza „ufo”, czyli ósma odsłona modelu.

REKLAMA

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Nadeszła godzina 2 w nocy naszego czasu, bowiem nowy Civic w nadwoziu sedan pokazany był w USA, które jest dla niego głównym rynkiem zbytu i pojawiło się… wielkie zaskoczenie. Honda Civic Prototype, bo tak póki co nazywa się auto, które na rynku ma się pojawić „późną wiosną” 2011 roku, z wyglądu jest eleganckim, ale bardzo spokojnym i wyważonym sedanem. Jednym przypomina zmniejszoną Hondę Accord – dostępną głównie w USA, innym znów Volkswagena Jettę. Obie grupy mają zresztą sporo racji. Zobaczcie na porównanie tyłu Civica Prototype i amerykańskiej Jetty.

Volkswagen Jetta 2020fot. materiały prasowe
Volkswagen Jetta 2020

Honda Civic Prototypefot. materiały prasowe
Honda Civic Prototype

Nowa Honda Civic jest, owszem, bardzo ładnym samochodem, ale jeśli chodzi o design, to chyba najlepsze, co można powiedzieć o modelu zaskakującym nas z każdą kolejną odsłoną. Pociesza nas jedynie nadzieja, że hatchback, naturalnie skierowany do innej, młodszej klienteli, będzie bardziej zadziorny. Na pewno taki właśnie będzie Civic Type R, bo producent już zapowiedział jego nadejście, podobnie jak sportowej, ale u nas niedostępnej, amerykańskiej odmiany Si.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowa Honda Civic wygląda dojrzale. Wąski i szeroko rozciągnięty grill, przechodzący w reflektory z efektowną linią świateł do jazdy dziennej, zwiększa wrażenie dużej szerokości auta. Widać tu ducha poprzedniego modelu, ale styliści mocno „uspokoili” to, co dzieje się z przodu „dziesiątki”.

Honda Civic Xfot. materiały prasowe
Honda Civic X

Honda Civic Prototypefot. materiały prasowe
Honda Civic Prototype

Na tę chwilę nie mamy zbyt wielu szczegółów, poza tym, co widać na zdjęciach. Jeśli chodzi o napędy, to wciąż wielka niewiadoma, ale na pewno w Europie gama oparta będzie o hybrydy.
Przejdźmy jeszcze na moment do środka, choć tu producent uraczył nas jedynie szkicem projektowym. Widać już jednak na nim diametralną odmianę w stosunku do tego, co znamy z obecnego modelu. Zobaczcie na poniższych zdjęciach.

Honda Civic Xfot. materiały prasowe
Honda Civic X

Honda Civic Prototypefot. materiały prasowe
Honda Civic Prototype

Nowy kokpit jest przejrzysty i minimalistyczny. Koniec z kosmicznym „bałaganem”. Teraz czas na porządek, przypominający swoim designem nieco wnętrze Mazdy, trochę czuć też elektryczną Hondę e, choć tu nie mamy tak wielkich i rozciągniętych wszerz ekranów. Jest za to ekran wirtualnych zegarów i sterczący na środku 9-calowy wyświetlacz, co ciekawe, z zachowanym fizycznym pokrętłem.

Już na sam koniec wspomnijmy o tym, że Honda zapowiada cały szereg nowoczesnych systemów zarówno z kategorii infotainment, jak i bezpieczeństwa. Nie wątpimy w inwencję japońskich inżynierów, choć – co ciekawe – nowa Honda Civic w całości produkowana będzie w USA, przy czym wariant hatchback w fabryce w Greensburg w stanie Indiana.

Czekamy zatem na tę „późną wiosnę” i więcej informacji o nowym Civiku, a także tego, co nas najbardziej interesuje – premiery wersji hatchback. Póki co zajrzyjcie do galerii zdjęć.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA