Honda Civic Type R Concept - wściekła wersja nowej generacji

Dopiero co poznaliśmy najnowsze wcielenie kompaktowej Hondy Civic, a  producent już zaprezentował koncepcyjną wersję najmocniejszej odmiany. Ma to być pierwszy typ "eR", który trafi także do salonów za oceanem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód z zewnątrz wygląda dość przewidywalnie. Po tym jak Honda pokazała światu model Civic dziesiątej generacji, którego stylistyka okazała się bardzo efektowna, powstało wiele szkiców modelu Type R. Większość z nich wyglądała, dokładnie tak jak pokazany dzisiaj model koncepcyjny. Do Civica X wystarczyło dodać zderzaki i spojlery rodem z obecnego Type R, trochę czerwonej farby i voilà.

Koncepcyjny Type R nowej generacji, którego można podziwiać podczas salonu samochodowego w Paryżu, ma kilka czerwonych detali, wielkie 20-calowe obręcze kół, poszerzone nadkola, przedni zderzak z wielkimi wlotami powietrza, tylny zderzak z dyfuzorem i trzema (!) końcówkami wydechu, duże tylne skrzydło oraz głęboki wlot powietrza umieszczony centralnie na masce. Wiele dodatków wykonano z włókna węglowego.

REKLAMA
Honda Civic Type-R Concept

Honda Civic Type-R Concept na targach Paryż Motor Show 2016

 

A pod maską znajdować ma się ten sam silnik co w obecnej generacji, czyli 2-litrowa jednostka benzynowa - cztery cylindry, turbosprężarka i moc około 310 KM. Samochód będzie montowany w Wielkiej Brytanii w jednym zakładzie z "normalnym" Civicem, ale sprzedawany będzie globalnie. Także w Stanach Zjednoczonych, gdzie do tej pory nie można było kupić Civic w najgorętszej odmianie.

Nowy Civic Type R w wersji produkcyjnej powinien pojawić się już w następnym roku, co sprawia, że obecna generacja będzie produkowana tylko przez dwa lata. Może się okazać, że model ten będzie w przyszłości rozchwytywaną, rzadką wersją.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA