Honda Civic Type R bije rekordy na europejskich torach

Japoński hot-hatch miał za zadanie podbić najważniejsze tory wyścigowe w Europie. Misja się powiodła. Honda Civic Type R przywiozła rekordy z pięciu obiektów. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda opisuje nowego Civika Type R jako "samochód wyścigowy do jazdy po normalnych drogach". Teraz dokłada do tego twarde dowody na papierze. Przez ostatnie miesiące model odwiedził kilka torów wyścigowych, gdzie ustanowił rekordy w klasie produkcyjnych samochodów przednionapędowych.

Na początek Honda Civic Type R zdobyła mekkę fanów wyścigów, czyli tor Nurburgring, gdzie uzyskała czas 7 minut 50.63 sekund. Kolejnym krokiem było podbicie Silverstone, podczas jednego z deszczowych kwietniowych dni. Na obiekcie, gdzie gości Grand Prix Wielkiej Brytanii japoński hot-hatch początkowo uzyskał czas 2 minut 44.45 sekund. Jeszcze w tym samym miesiącu wrócił tam i poprawił swój wynik do 2 minut 31.85 sekund.

Kolejnym krokiem był tor Spa-Francorchamps w Belgii. Fabryczny kierowca testowy Rob Huff uzyskał tam czas 2 minut 56.91 sekund. Kolejnym celem był tor Monza, a za kierownicą zasiadł Norbert Michelisz, który przejechał okrążenie w 2 minuty 15.16 sekund.

Zanim Honda pojawiła się na Węgrzech, odwiedziła Portugalię i obiekt o nazwie Autódromo do Estoril gdzie czas 2 minut 04.08 sekund uzyskał Bruno Correia. Na początku czerwca Type R pojawił się na Hungaroring, gdzie nowy rekord to 2 minuty 10.85 sekund.

Producent dodał do tego wszystkiego, że wszystkie rekordy okrążeń uzyskano przy pomocy seryjnego samochodu pozbawionego mechanicznych modyfikacji.

Zobacz także:
REKLAMA