REKLAMA

Honda Civic Type R po face liftingu

Podczas salonu samochodowego w Tokio debiutuje Honda Civic Type R po face liftingu. Zmiany są kosmetyczne i nie dotyczą silnika.

Honda Civic Type R 2020 Materiały prasowe
Honda Civic Type R 2020

Niedługo po delikatnym retuszu Hondy Civic japoński producent wprowadził modyfikacje do topowej odmiany Type R. Auto debiutuje właśnie podczas salonu samochodowego w Tokio.

Honda Civic Type R – face lifting

Odświeżona Honda Civic Type R otrzymała grill w większym rozmiarze, dla poprawy chłodzenia jednostki napędowej, która w tym modelu, przy wykorzystaniu jego potencjału, nie ma lekkiego życia.

Zmiany zewnętrzne obejmują poza tym kolor nadwozia. Teraz Honda Civic Type R dostępna jest z niebieskim lakierem o nazwie Boost Blue, pochodzącym ze specjalnej palety producenta.

Zobacz także: SsangYong Korando - przełomowy SUV

REKLAMA

Honda Civic Type R 2020 Materiały prasowe
Honda Civic Type R 2020

Civic Type R zyskał ponadto kilka ulepszeń mechanicznych, w tym poprawione hamulce z nowymi tarczami i klockami hamulcowymi, mniej wrażliwymi na przegrzanie i bardziej skutecznymi podczas hamowania przy wysokich prędkościach.

Zawieszenie zyskało nowe amortyzatory, w których zoptymalizowano działanie pod kątem poprawy komfortu przy normalnej, codziennej jeździe. Przednie zawieszenie natomiast przeprojektowano tak, by zapewnić bardziej bezpośrednie wyczucie przednich kół.

Kabina odświeżonego Civica Type R ma nową kierownicę, obszytą Alcantarą oraz inną niż do tej pory dźwignię zmiany biegów z krótszym skokiem między poszczególnymi przełożeniami.

Honda Civic Type R – silnik i napęd

Jak wspomnieliśmy, pod maską zmian nie ma. Wszystko chodzi tu jak w zegarku, zapewniając sportowe doznania na miarę oznaczenia Type R. Mowa o 2-litrowym, turbodoładowanym silniku benzynowym, który generuje moc 320 KM przy 6500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 400 Nm w zakresie 2500-4500 obr./min.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

Honda Civic Type R 2020 Materiały prasowe
Honda Civic Type R 2020

Siły napędowe przenoszone są na koła przedniej osi poprzez sześciobiegową skrzynię manualną, z wykorzystaniem mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy układu przeniesienia napędu i zawieszenia – Comfort, Sport oraz +R.

Pozostając przy kwestii silnika, o ile nie zmieniono nic jeśli chodzi o parametry jednostki napędowej, to jej brzmienie zostało nieco poprawione. Dodajmy, że poprawione w „sztuczny” sposób, przez system Active Sound Control, który modyfikuje dźwięk silnika dochodzący do kabiny i różnicuje go w zależności od wybranego trybu.

Odświeżoną Hondę Civic Type R zobaczymy niebawem w salonach. Na tym etapie nie wiemy, czy i w jakim stopniu zmieni się cena japońskiego hot-hatcha.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA