[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Honda Civic Type R - rusza produkcja (galeria)

Rusza produkcja nowej generacji Hondy Civic Type R. Japoński hot-hatch jeszcze przed premierą zdążył pobić rekord toru Nurburgring.

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Honda Civic Type R nowej generacji to model, na który czeka każdy (zamożny) fan hot-hatchy. Japoński kompakt to prawdziwie ekstremalny samochód, którym równie dobrze można podróżować na co dzień. W brytyjskiej fabryce w Swindon rusza właśnie jego produkcja.

Przypomnijmy, że niedawno Honda Civic Type R została królową Północnej Pętli, pokonując na legendarnym torze Nurburgring poprzedniego rekordzistę, Volkswagena Golfa GTI Clubsport S. Japoński model pobił go aż o 5,41 sekundy, przejeżdżając okrążenie Nurburgringu w czasie 7 minut i 43,8 sekundy. Warto dodać, że od poprzedniego Type R nowy model jest szybszy z kolei o 6,8 sekundy.

Co prawda rekord ten został pobity przez samochód w wersji przedprodukcyjnej, w którego wnętrzu zamontowano klatkę, a na obręcze założono opony torowe, choć dopuszczone też do użytku na drogach publicznych, ale Honda podkreśla, że pod względem technicznym ten egzemplarz nie różni się od samochodu, który zobaczymy w salonach w dalszej części roku.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Jaki silnik pracuje pod maską nowego Type R? Jest to 2-litrowa jednostka VTEC turbo, która osiąga moc 320 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Krótsze przełożenia 6-biegowej przekładni mechanicznej mają wpływ na lepsze przyspieszenie, a nowy pakiet aerodynamiczny zapewnia lepszą niż dotychczas stabilność przy wysokich prędkościach.

REKLAMA

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Nadwozie Hondy Civic Type R jest teraz lżejsze o 16 kg, a jego sztywność skrętną poprawiono o 38 proc., dzięki czemu samochód pewniej i stabilniej prowadzi się w zakrętach. Przyspieszenie? Do "setki" Civic Type R dochodzi w 5,7 sekundy.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Kierowca będzie mógł sam zdecydować jak ma się zachowywać auto w czasie jazdy. Poza dostępnym również w modelu poprzedniej generacji trybem +R, pojawił się również nowy tryb Comfort. Zależnie od wyboru dokonanego przez kierowcę, zmianie ulega charakterystyka tłumienia amortyzatorów, siła wspomagania w układzie kierowniczym, skok i kultura pracy drążka zmiany przełożeń, a także sposób reakcji przepustnicy. 

REKLAMA

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko wypadnie w praktyce. Pierwsze egzemplarze wyjadą z fabryki już niebawem, a my ostrzymy sobie zęby na pierwszą prezentację i późniejszy szczegółowy test.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij