[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone

Matt Neal, za kierownicą Hondy Civic Type R, ustanawia kolejny – trzeci już – rekord okrążenia toru, w ramach projektu Type R Challenge 2018. Tym razem chodzi o tor Silverstone.

Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone

Honda kontynuuje swój projekt Type R Challenge 2018, mający na celu pobicie wielu rekordów okrążenia najbardziej znanych torów wyścigowych świata, za kierownicą Hondy Civic Type R. A zaczęło się od słynnej Północnej Pętli toru Nurburgring.

Teraz, po sukcesach odniesionych na torach Magny-Cours i Spa-Francorchamps, superszybki japoński hatchback ustanowił kolejny rekord okrążenia – na torze GP Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Z czasem 2 min. 31,32 sek. poprawił on wcześniejszy rekord dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednie koła, należący zresztą do poprzedniej generacji Civica Type R, a ustanowiony w podobnym przedsięwzięciu, w 2016 roku.

Za sterami Civica Type R 10. generacji zasiadł trzykrotny mistrz BTCC i obecny zawodnik zespołu Halfords Yuasa Racing, Matt Neal, który startuje w tej serii wyścigowej takim samym modelem.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone

Silverstone to wyjątkowy tor o długości 5,89 km, charakteryzujący się szybkimi prostymi i szybkimi zakrętami, a także bardziej technicznymi sekcjami, które wymagają dużej precyzji prowadzenia samochodu. Hondę Civic Type R napędza 2.0-litrowy silnik VTEC TURBO, którego parametry umożliwiły Nealowi wykorzystanie do maksimum atutów auta zarówno na prostych, jak i podczas szybkiego wychodzenia z zakrętów.

Prędkość uzyskana podczas okrążenia świadczy o ogromnym znaczeniu właściwości aerodynamicznych Civica Type R. Ponadto, w trybie +R system amortyzatorów adaptacyjnych zapewnia stabilną, równą jazdę, umożliwiając szybkie, płynne pokonywanie zakrętów toru Silverstone.

- Prawdziwe atuty modelu Type R, znajdowałem w szybkich zakrętach – to stabilność osiągana za sprawą pakietu aerodynamicznego i nowego, zaawansowanego układu zawieszenia. W łuki – takie jak Copse i Stowe – na końcu prostej Hangar, możesz zupełnie spokojnie wchodzić z dużą prędkością – mówił rekordzista, Matt Neal.

REKLAMA

Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone

W pozostałych próbach bicia rekordów w ramach Type R Challenge 2018, do grona kierowców dołączą: były mistrz świata Formuły 1 i obecny kierowca NSX Super GT, Jenson Button (Wielka Brytania) oraz kierowca WTCR, Tiago Monteiro (Portugalia).

Czas uzyskany na torze Silverstone to czwarty z kolei rekord okrążenia, jaki ustanowiła Honda Civic Type R. W kwietniu 2017 roku została ona najszybszym samochodem produkcyjnym z napędem na przednią oś na pętli Nordschleife toru Nürburgring, z czasem okrążenia 7 min. 43,8 sek.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone Honda Civic Type R z rekordem toru Silverstone

Następnie, startujący w ramach Type R Challenge 2018, kierowca WTCR, Esteban Guerrieri, ustanowił nowy rekord okrążenia dla samochodu produkcyjnego z napędem na przednie koła na torze GP Magny-Cours we Francji, z czasem 2 minuty 1,51 sekundy.

Kolejny rekord pobił Bertrand Baguette, uzyskując 2 minuty 53,72 sekundy w tym samym samochodzie na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij