Honda Civic Type R ze skrzynią CVT

Inżynierowie Hondy pracują nad nowym Civikiem Type R, a tymczasem słychać kolejne plotki. Jak dotąd wiadomo już, że auto nie będzie dostępne z napędem na cztery koła, ale zamiast tego pojawi się bezstopniowa skrzynia CVT.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka miesięcy temu poznaliśmy nowe oblicze Hondy Civic, a powoli nadchodzi czas na premierę ekstremalnego modelu Type R. Japoński producent zapowiedział jakiś czas temu, że w nowym modelu zostanie obniżony środek ciężkości w porównaniu ze standardową wersją. Do tego napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś, mimo że wcześniejsze plotki mówiły o napędzie na wszystkie koła.

REKLAMA

Kilka dni temu szef europejskiego oddziału Hondy ujawnił w rozmowie, że nowy Civic Type R będzie dostępny opcjonalnie z bezstopniową skrzynią CVT, zoptymalizowaną pod kątem szybkiego przyspieszania. Nowy model będzie oferowany standardowo z sześciobiegową skrzynią mechaniczną. Wiadomo też, że w ofercie nie pojawi się skrzynia dwusprzęgłowa.

Pod maską zostanie zamontowana ewolucja dotychczasowego silnika z wersji Type R. Można się spodziewać turbodoładowanego silnika o pojemności dwóch litrów. Cztery cylindry generują na chwilę obecną 305 KM maksymalnej mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Można się spodziewać, że nowy model będzie miał pod maską co najmniej 320 KM.

Nowa Honda Civic Type R powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że auto pojawi się na targach we Frankfurcie, gdyż w Paryżu była prezentowana wersja koncepcyjna.

Zobacz także:
REKLAMA