Honda Civic X oficjalnie

Oficjalna premiera tego samochodu odbędzie się w październiku na salonie samochodowym w Paryżu, ale na kilka tygodni przed premierą Honda opublikowała oficjalne zdjęcia. Tak wygląda dziesiąte wcielenie popularnego kompakta z Japonii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dziesiąta generacja Hondy Civic hatchback ma długość 4500 mm, szerokość 1800 mm i wysokość 1450. Auto jest zatem dłuższe o 130 mm, szerszy o 30 mm i niższe o 20 mm. Najmocniejszą stroną nowego modelu ma być największy w klasie bagażnik, ale nie znamy jeszcze jego rozmiarów.

Po raz kolejny Honda pokazuje, że wersja koncepcyjna może niewiele różnić się od modelu produkcyjnego. Samochód nie stracił agresywnej stylistyki, a duże wloty powietrza i wąskie reflektory zostały zachowane. Auto prezentowane na zdjęciach to wersja Sport Touring. Poza tym Civic będzie dostępny w czterech innych wersjach: LX, Sport, EX, EX-L.

 

Honda Civic X - Paryż Motor Show 2016

Honda Civic X na Paryż Motor Show 2016

 

Pod maską pojawi się turbodoładowana jednostka o pojemności 1,5 litra. Silnik w podstawowej wersji dysponuje mocą 174 KM i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Poza tym w gamie pojawi się jednostka 1,0 oraz diesel i-DTEC o pojemności 1,6. Nieco później w ofercie pojawi się również wersja Type R. Możemy się spodziewać, że trafi tam pod maskę silnik 2.0 VTEC Turbo o mocy 310 KM.

Na początek nowy Civic trafi na rynek amerykański. Auto produkowane w brytyjskim Swindon trafi na Stary Kontynent dopiero w lutym przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA