Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Honda Civic concept: Inspiracja dla następnego hatchbacka?

Honda zaskoczyła podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Yorku pokazując jaskrawo-zielony concept car. Czyżby to był przyszły Civic? 

fot. autoexpress.co.uk

Po tym, jak Honda wywołała niemałe zainteresowanie wokół Civica Type-R na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, postanowiła nie dać o sobie zapomnieć przy okazji następnej imprezy tego typu. W Nowym Yorku japończycy zaprezentowali odważnego, sportowego concept cara nazwanego Civic concept. Jest on tym, czego prawdopodobnie możemy się spodziewać po następnej generacji popularnego hatchbacka.

Ludzie z Hondy na razie milczą na jego temat. Jednak zielony pojazd mówi trochę sam za siebie. Swoją nazwą podpowiada, że będzie inspiracją dla nowego Civica, który na rynku ma się pojawić w 2018 roku i być bardziej sportowym, dającym frajdę z jazdy autem.

Choć pokazany koncept to coupe, to jego zabiegi stylistyczne z pewnością przeniesione zostaną do praktyczniejszego nadwozia hatchback. Co do samej stylistyki, złudzeń nie ma. Styliści pozostali pod silnym wpływem NSX-a, ale trudno winić Civica concept za to, że jest podobny do superszybkiego supercara. To może być jedynie jego wielką zaletą. Podobieństwa widzimy głównie z przodu, gdzie dominuje agresja i zdecydowane kształty. Z tyłu też nie brakuje inspiracji NSX-em. Tutaj królują tylne światła rozciągające się na całej szerokości auta oraz centralnie wyprowadzona końcówka wydechu.  

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>W Hondzie nie boją się eksperymentować. Następna generacja popularnego Civica swoją stylistyką prawdopodobnie będzie mocno bazować na NSX-ie.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Honda-Civic-concept-Inspiracja-dla-nastepnego-hatchbacka,19464,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-09 12:41:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij