Honda Civic concept: Inspiracja dla następnego hatchbacka?

Honda zaskoczyła podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Yorku pokazując jaskrawo-zielony concept car. Czyżby to był przyszły Civic? 

fot. autoexpress.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po tym, jak Honda wywołała niemałe zainteresowanie wokół Civica Type-R na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, postanowiła nie dać o sobie zapomnieć przy okazji następnej imprezy tego typu. W Nowym Yorku japończycy zaprezentowali odważnego, sportowego concept cara nazwanego Civic concept. Jest on tym, czego prawdopodobnie możemy się spodziewać po następnej generacji popularnego hatchbacka.

REKLAMA

Ludzie z Hondy na razie milczą na jego temat. Jednak zielony pojazd mówi trochę sam za siebie. Swoją nazwą podpowiada, że będzie inspiracją dla nowego Civica, który na rynku ma się pojawić w 2018 roku i być bardziej sportowym, dającym frajdę z jazdy autem.

Choć pokazany koncept to coupe, to jego zabiegi stylistyczne z pewnością przeniesione zostaną do praktyczniejszego nadwozia hatchback. Co do samej stylistyki, złudzeń nie ma. Styliści pozostali pod silnym wpływem NSX-a, ale trudno winić Civica concept za to, że jest podobny do superszybkiego supercara. To może być jedynie jego wielką zaletą. Podobieństwa widzimy głównie z przodu, gdzie dominuje agresja i zdecydowane kształty. Z tyłu też nie brakuje inspiracji NSX-em. Tutaj królują tylne światła rozciągające się na całej szerokości auta oraz centralnie wyprowadzona końcówka wydechu.  

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA