Honda Civic - "dzięsiątka" w natarciu

Japoński producent szykuje ważną premierę na targi Paryż Motor Show. Honda odsłoni 10. generację kompaktowego Civica. Samochód w sprzedaży pojawi się na początku 2017 roku.

Honda Civic 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W sierpniu Japończycy już pokazali Hondę Civic, ale w specyfikacji na rynek amerykański. Auto przygotowane z myślą o Starym Kontynencie będzie produkowane w Swindon (Wielka Brytania). Co ciekawe na stoisku japońskiego producenta pojawi się również czterodrzwiowa wersja nowego Civica, która to montowana będzie w tureckim zakładzie w Gebzé. I taki wariant również trafi na rynek europejski już na początku 2017 r.

Civic dostanie nowy silnik benzynowy 1.5 turbo, który w podstawowej wersji oferuje na rynku amerykańskim 174 KM i 220 Nm, poza tym w gamie nie zabraknie litrowego silnika turbo i wysokoprężnego motoru i-DETC o pojemności 1,6 l. Być może dopiero w 2018 roku do oferty dołączy Civic Type-R.

 

Oficjalne zdjęcie, które Honda udostępniła zapowiadając europejską wersję Civica 10. generacji pokazuje, że auto będzie wyróżniać wypukłe tylne światło w kształcie ostrej litery "C", które to jest również częścią spojlera umieszczonego na pokrywie bagażnika - tak jak w wersji amerykańskiej.

Nową Hondę Civic powinniśmy poznać kilka dni przed targami Paryż Motor Show. Do sprzedaży auto trafi w lutym przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA