Honda Civic sedan już w polskich salonach

Honda Civic 10. generacji debiutuje w polskich salonach w 4-drzwiowej wersji sedan. Japoński kompakt jest dostępny w cenie od 90 400 złotych.

Honda Civic sedan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Honda Civic sedan wyróżnia się dynamiczną sylwetką, która bliższa jest coupe niż trójbryłowemu sedanowi z zaznaczonym bagażnikiem. Całość prezentuje się bardzo elegancko. W porównaniu do poprzednika samochód urósł na szerokość i długość, natomiast niżej poprowadzono linię dachu, co dodaje nadwoziu lekkości.

REKLAMA

Większe wymiary oznaczają więcej miejsca dla pasażerów, ale też imponujących rozmiarów bagażnik, liczący 519 litrów. Niżej niż w poprzednim modelu umieszczono fotele, ponieważ zbiornik paliwa umieszczono tym razem w standardowym miejscu.

Do napędu nowej Hondy Civic sedan posłuży benzynowy silnik VTEC Turbo o pojemności 1,5 litra, dysponujący maksymalną mocą 182 KM. Motor współpracuje z nową manualną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach lub bezstopniowym automatem CVT. Producent zapowiada, że za kilka miesięcy będzie można wybrać sedana z silnikiem Diesla.

Na koniec parę słów o wyposażeniu. Nowy Civic dostępny jest w jednym z trzech poziomów wyposażenia - Comfort, Elegance i Executive. W podstawowym wariancie producent montuje bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa. Znajdzie się tam m.in. system FCW ostrzegający przed kolizją, LKAS utrzymujący samochód na pasie ruchu, TSR rozpoznający znaki drogowe, aktywny tempomat i kilka innych. Oprócz tego jest też radio z 5-calowym ekranem, ośmioma głośnikami i odbiornikiem DAB, automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne czy podgrzewane lusterka i fotele przednie.

Podstawowa wersja Comfort z manualną przekładnią kosztuje od 90 400 zł. Topowa Executive ze skrzynią CVT to wydatek rzędu 114 200 zł.

Zobacz także:
REKLAMA