Honda Civic – za to jej nie polubisz

Civic 10. Generacji to ogólnie model bardzo udany, ale kilka rzeczy można by w nim jeszcze poprawić.

Honda Civic
2017 Honda Civic
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O najnowszej generacji Hondy Civic napisaliśmy już sporo dobrego. Teraz czas na wymienienie jej podstawowych wad. Oto one:

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic
2017 Honda Civic

Turbodoładowany silnik 1.0. Fakt., ma 129 KM mocy i niezły moment obrotowy, ale odpycha warkotem trzycylindrowca i brakuje mu pary by mówić o dynamicznej jeździe, szczególnie poza terenem zabudowanym i na krętych drogach. Za to potrafi być oszczędny i do codziennej eksploatacji w mieście, czy spokojnej podróży poza nim nadaje się świetnie. Jednak obiecanych przez producenta sportowych wrażeń z jazdy nie dostrzegliśmy.

REKLAMA

Honda Civic
2017 Honda Civic

System multimedialny – w porównaniu z europejskimi konkurentami wygląda, jakby był zaprojektowany dobrych kilka lat wstecz. Owszem, jest prosty w obsłudze i nawet pozawala na połączenie ze smartfonem przy wykorzystaniu Apple CarPlay i Android Auto, ale stylistycznie nie pasuje do nowoczesnego, odważnego designu Hondy.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic
2017 Honda Civic

Bagażnik – jest rozłożysty i pojemny (478 litrów) ale dość płytki. Do tego podłogę poprowadzono znacznie poniżej progu załadunkowego co utrudnia wyciąganie ciężkich bagaży. Za to plus należy się Civikowi za roletę bagażnika – montowana jest w burcie i rozwijana z lewej do prawej (lub odwrotnie). Nie trzeba się więc nią przejmować przy próbie przewożenia rzeczy wystających ponad nią. 

REKLAMA

Honda Civic
2017 Honda Civic

Miejsce na stopy – Honda chwali się, że przenosząc zbiornik paliwa spod przednich foteli pod tylną kanapę była w stanie obniżyć siedzisko kierowcy o 35 mm, co ma dawać poczucie obcowania ze sportowym autem. Niestety takie ustawienie fotela skutkuje tym, że pasażerom siedzący z tyłu zostało bardzo mało miejsca na stopy.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Civic
2017 Honda Civic

A co Wy sądzicie o najnowszym dziecku japońskiej marki? Uda mu się podbić polski rynek, czy raczej będzie na drodze rodzynkiem?

Zobacz także:
REKLAMA