Honda Concept D: Koncepcyjny SUV japończyków

Choć SUV-ów na rynku nie brakuje, to Honda nie zamierza poprzestać na CR-V i HR-V. W Shanghaiu pokazali zapowiedź nowego crossovera.

fot. www.guideautoweb.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na targach w Shanghaiu Honda zaprezentowała wizję kolejnego SUV-a, którego mało kreatywna nazwa brzmi Concept D. Koncepcyjny pojazd miałby być najwyżej upozycjonowanym w gamie modelem tego producenta. Jak twierdzą przedstawiciele marki, auto ma zapewniać pasażerom dużo przestrzeni, a kierowcy świetne doznania zza kierownicy. Niestety, producent nie podaje żadnych dokładniejszych informacji na temat jego napędu ani wnętrza, więc musimy im wierzyć na słowo.

Sama za siebie mówi stylistyka pojazdu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest tego za dużo. Kiedy jednak oko oswoi się z wieloma detalami jakie „nosi” karoseria wszystko układa się w spójną, agresywną całość. Przód auta wydaje się być ogromny i drapieżny, wręcz niebezpieczny. Idealnie pasuje z nie mniej agresywną tylną częścią pojazdu, która zdecydowanie opada, dodając całej konstrukcji dynamiki.

fot. www.guideautoweb.com
fot. www.guideautoweb.com
   

Nie jasne jest na jakie rynki trafi produkcyjna wersja Concept D. Jedne źródła podają, że będzie to wyłącznie rynek chiński, inne natomiast twierdzą, że okazję do zakupu nadchodzącego modelu będą miały również inne nacje. Informacji na ten temat na pewno będzie przybywać w miarę zbliżania się oficjalnej prezentacji auta. 

Zobacz również:
REKLAMA