Honda FCV Concept: Przyszły model na wodór

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Honda zaprezentowała wizję swojego zero emisyjnego modelu, który już w przyszłym roku będzie podbijał rynek japoński, a europejski wraz z amerykańskim w dalszej kolejności. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Honda FCV ma wyróżniać się niskim i aerodynamicznym nadwoziem o charakterystycznych liniach, które w odróżnieniu do aktualnej Hondy FCX Clarity ma pomieścić 5 dorosłych osób.

REKLAMA

Według zapowiedzi producenta zasięg auta ma wynosić niecałe 500 km, a jego pełne zatankowanie ma trwać około 3 minuty. Stos ogniw paliwowych mieszczący się pod maską charakteryzuje się 66% wzrostem gęstości mocy i jest o 33% mniejszy niż ten w aktualnym modelu FCX. 

Honda FCV swój debiut na rynku japońskim miała 17 listopada ubiegłego roku, po którym producent na targach motoryzacyjnych w Los Angeles zapowiedział zbudowanie w stanie California sieci stacji, na których można będzie tankować auta napędzane ogniwami paliwowymi. 

Wprowadzenie nowego FCV będzie kontynuacją Hondy jako lidera w dziedzinie rozwoju technologii ogniw paliwowych w ostatniej dekadzie. Pierwszy FCX, debiutując w 2002 roku był pierwszym na świecie samochodem napędzanym ogniwami paliwowymi. 

Zobacz również:
REKLAMA