Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Honda FR-V – wkrótce koniec produkcji

Van Hondy do sprzedaży w Polsce trafił w listopadzie 2004 roku. Od chwili debiut do dnia dzisiejszego w naszym kraju z salonów sprzedaży wyjechało 1 111 sztuk tego samochodu. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2009 roku zamknęła się liczbą 51 sztuk, z czego na sam czerwiec przypadły 33 egzemplarze.

Oznacza to, że podobnie, jak Fiat Multipla o identycznym układzie siedzeń, Honda FR-V nie odniosła spektakularnego rynkowego sukcesu. Powód braku zainteresowania ze strony klientów jest więc prosty - nietrafiona koncepcja nadwozia. Mimo że w Hondzie, czy Fiacie, pasażerowie nie mogli narzekać na ilość miejsca na nogi, to gdy zasiadały 3 osoby w któryś z rzędów siedzeń, brakowało go szczególnie mocno na wysokości ramion.

 "Honda FR-V odniosła sukces jako pojazd niszowy, ale w dojrzałym segmencie MPV, gdzie dominuje obecnie trend downsizingu pierwsze skrzypce grają takie auta, jak Honda Jazz i Insight." - mówi Tom Gardner Dyrektor Marketingu Hondy.

Opracowanie następcy FR-V nie jest planowane.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Wygląda na to, że samochody z układem siedzeń typu 3+3 jakoś nie są w stanie przekonać do siebie przyszłych klientów. Honda właśnie ogłosiła, że wkrótce zakończy produkcję swojego 6-osobowego vana FR-V.
    auto motor i sport, 2009-07-13 15:19:22
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij