Honda HR-V Sport – nowość w gamie

Honda zaprezentowała nową wersję Sport modelu HR-V, napędzaną 182-konnym silnikiem benzynowym.

Honda HR-V Sport Materiały prasowe
Honda HR-V Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda opublikowała już szczegóły dotyczące nowego HR-V Sport. Jest to specjalna wersja rocznika modelowego 2019, wyposażona w 1,5-litrowy silnik benzynowy VTEC TURBO oraz zawieszenie o sportowej charakterystyce.

Więcej o odświeżonej Hondzie HR-V i cenach znajdziesz w naszym artykule

Nową Hondę HR-V napędza benzynowy silnik 1.5 VTEC TURBO, znany z najnowszej generacji modelu Civic. Czterocylindrowy silnik zapewnia maksymalną moc 182 KM, dostępną przy 5500 obr./min. dla wersji z sześciobiegową przekładnią manualną oraz przy 6 000 obr./min. dla wersji z przekładnią bezstopniową CVT.

Maksymalny moment obrotowy 240 Nm (w wersji z 6-biegową przekładnią manualną) jest dostępny w przedziale od 1 900 do 5 000 obr./min. W modelach wyposażonych w skrzynię CVT moment obrotowy wynosi 220 Nm i jest uzyskiwany w przedziale od 1 do 5 500 obr./min.

Honda HR-V Sport Materiały prasowe
Honda HR-V Sport

Honda opracowała wersję HR-V Sport z myślą o tych, którym zależy na SUV-ie dostarczającym nieco bardziej sportowych doznań. Częścią pakietu jest specjalny system zawieszenia „Performance Damper”. Układ amortyzujący przednich i tylnych kół ogranicza względne ruchy boczne i skrętne zawieszenia. Zmniejsza podatność na przechyły, poprawia stabilność podczas nagłych zmian pasa ruchu i obniża drgania na nierównych nawierzchniach.

Dodatkowo w aucie zastosowano system Agile Handling Assist, który wspomaga kierowcę w szybkim pokonywaniu zakrętów.

Zobacz także: Honda NSX po face liftingu

Widoczne na pierwszy rzut oka zmiany stylistyczne nadwozia odświeżonej Hondy HR-V dodają autu elegancji. Z przodu pojazdu widoczny jest tzw. „Solid Wing Face", z chromowanym, czarnym panelem o wysokim połysku, który zastępuje wykończony przydymionym chromem panel standardowego HR-V.

Honda HR-V Sport Materiały prasowe
Honda HR-V Sport

Dodające dynamiki elementy stylistyczne HR-V Sport, takie jak: wąski przedni splitter, boczne listwy progowe, obramowania nadkoli i bardziej agresywny tylny zderzak, wykonano w czarnym kolorze. Usportowiony charakter modelu podkreślają również czarne obudowy lusterek, podwójna końcówka układu wydechowego oraz 18-calowe felgi aluminiowe o charakterystycznym dla tej wersji wzorze.

W nowym modelu przeprojektowane zostały przednie siedzenia kierowcy i pasażera. Przeniesiono je ze standardowego HR-V 2019, wprowadzając zmiany w poduszce siedziska i w oparciu, co skutkuje lepszym podparciem pleców kierowcy.

Pierwsze egzemplarze Hondy HR-V Sport trafią do klientów w kwietniu 2019 roku.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA