REKLAMA

Honda HR-V – premiera hybrydowego SUV-a

Nowa Honda HR-V zadebiutowała w formie smukłego crossovera o sylwetce coupe. Co istotne, do jej napędu służyć będzie wyłącznie hybrydowa konstrukcja e:HEV.

Honda HR-V 2021 fot. materiały prasowe
Honda HR-V e:HEV 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 96 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Honda zaprezentowała dziś nową odsłonę modelu HR-V, w Japonii znanego pod nazwą Vezel. Ten kompaktowy SUV zyskuje całkiem odmienioną stylistykę, z nadwoziem o sylwetce coupe, z wydłużoną maską i rozciągniętym tyłem, a także gładkimi powierzchniami bocznymi. Na uwagę zasługuje oryginalnie zaprojektowany grill pozbawiony wyraźnego obramowania i tył z lampami połączonymi świetlną listwą.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

W kabinie Hondy HR-V również postawiono na prostotę. W centralnym miejscu znajduje się duży ekran w stylu tabletu, przy którym znalazło się miejsce na wygodne pokrętło regulacji głośności i podstawowe fizyczne przyciski. Co istotne, pozostawiono panel sterowania klimatyzacją i nawiewem, dzięki czemu ustawień nie trzeba będzie szukać za pomocą dotykowego ekranu. Niemal niewidoczne są kratki nawiewu z dodatkową funkcją rozpraszania strumienia powietrza.

Honda HR-V 2021fot. materiały prasowe
Honda HR-V e:HEV 2021

Dzięki kompaktowemu, zintegrowanemu układowi napędowemu Hondy oraz centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa, w modelu HR-V e:HEV zachowano tradycyjny już dla tej marki, wyjątkowo funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats, który daje możliwość podnoszenia i opuszczania siedzeń w wielu konfiguracjach i elastycznego kształtowania przestrzeni ładunkowej.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Na koniec napęd, najważniejsza bodaj informacja dotycząca premiery nowej Hondy HR-V. Producent na rynku europejskim zrezygnuje całkowicie z silników Diesla i napędów czysto benzynowych na rzecz układu hybrydowego, składającego się z silnika benzynowego i elektrycznego.

Nowy HR-V, który wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec 2021 roku, jest najnowszym modelem w ofercie Hondy z emblematem e:HEV (gdzie „e:” oznacza elektryfikację, a „HEV” – technologię hybrydową opartą na zasilaniu energią elektryczną). To trzeci z kolei model Hondy z takim emblematem, po odświeżonym CR-V i nowym Jazzie, które pojawiły się w ofercie Hondy w 2020 roku.

Na tym etapie nie znamy jeszcze danych technicznych, ale producent podkreśla fakt, że zgodnie ze zobowiązaniem firmy, do końca 2022 roku europejska gama jej głównych modeli zostanie wyposażona w napędy korzystające z energii elektrycznej.

Nowa Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku. Klienci mogą już zgłosić zainteresowanie zakupem za pośrednictwem strony internetowej Hondy.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA