Honda Jazz na nowo!

Honda Jazz
Honda Jazz
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 96 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wygląd nadwozia to na pierwszy rzut oka bardziej ewolucja, niż rewolucja. Podobnie jak poprzednik, nowe auto posiada centralnie umieszczony zbiornik paliwa oraz funkcjonalną kanapę tylną. Nieco większe nadwozie o skróconej masce zapewnia kierowcy lepszą widoczność i jest bardziej przestronne, co szczególnie docenią pasażerowie drugiego rzędu siedzeń.

Nowe są silniki benzynowe i-VTEC o pojemności 1,2 litra i mocy 90 koni mechanicznych oraz 1,4 litra i mocy 100 koni mechanicznych, które gwarantują lepsze osiągi oraz mniejsze zużycie paliwa - odpowiednio 5,1 i 5,3 l/100 km w cyklu mieszanym.

Wydatnie ograniczono również emisję CO2 - dla mniejszej jednostki wynosi ona obecnie zaledwie 120 g/km (wcześniej 129 g/km), a dla jednostki 1,4-litra z mechaniczną skrzynia biegów - 123 g/km (z przekładnią i-SHIFT to 120 g/km).

Wysokość całkowita pozostała niezmieniona, jednak długość nowego Jazza zwiększono o 55 mm, a szerokość o 20 mm. Rozstaw osi jest teraz większy o 50 mm, rozstaw przednich kół o 35 mm, a tylnych o 30 mm - wszystko to znacząco poprawia właściwości jezdne i stabilność pojazdu.

Pasażerowie siedzący z tyłu mają teraz więcej miejsca na wysokości kolan (o 37 mm), a odległość pomiędzy siedzącymi na przednich i na tylnych siedzeniach zwiększono o 30 mm. Szersze nadwozie oznacza również większą przestrzeń na wysokości ramion - odpowiednio o 44 i 43 mm z przodu i z tyłu.

Źródło: Honda

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA