Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Honda Jazz na nowo!

Honda Jazz Honda Jazz

Wygląd nadwozia to na pierwszy rzut oka bardziej ewolucja, niż rewolucja. Podobnie jak poprzednik, nowe auto posiada centralnie umieszczony zbiornik paliwa oraz funkcjonalną kanapę tylną. Nieco większe nadwozie o skróconej masce zapewnia kierowcy lepszą widoczność i jest bardziej przestronne, co szczególnie docenią pasażerowie drugiego rzędu siedzeń.

Nowe są silniki benzynowe i-VTEC o pojemności 1,2 litra i mocy 90 koni mechanicznych oraz 1,4 litra i mocy 100 koni mechanicznych, które gwarantują lepsze osiągi oraz mniejsze zużycie paliwa - odpowiednio 5,1 i 5,3 l/100 km w cyklu mieszanym.

Wydatnie ograniczono również emisję CO2 - dla mniejszej jednostki wynosi ona obecnie zaledwie 120 g/km (wcześniej 129 g/km), a dla jednostki 1,4-litra z mechaniczną skrzynia biegów - 123 g/km (z przekładnią i-SHIFT to 120 g/km).

Wysokość całkowita pozostała niezmieniona, jednak długość nowego Jazza zwiększono o 55 mm, a szerokość o 20 mm. Rozstaw osi jest teraz większy o 50 mm, rozstaw przednich kół o 35 mm, a tylnych o 30 mm - wszystko to znacząco poprawia właściwości jezdne i stabilność pojazdu.

Pasażerowie siedzący z tyłu mają teraz więcej miejsca na wysokości kolan (o 37 mm), a odległość pomiędzy siedzącymi na przednich i na tylnych siedzeniach zwiększono o 30 mm. Szersze nadwozie oznacza również większą przestrzeń na wysokości ramion - odpowiednio o 44 i 43 mm z przodu i z tyłu.

Źródło: Honda

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij