Honda Legend - nowa strona legendy

Honda Legend
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zmiany nie są oszałamiające. Nowy jest zderzak, maska, atrapa chłodnicy, zmodyfikowano też przednie reflektory. Przeprojektowano lampy tylne, które wykonane są teraz w technice LED, zmieniono też klapę bagażnika. Ale dzięki nim, Legend zyskał trochę agresji!

Pewne nowości są też pod maską, która skrywa 3,7-litrowy silnik benzynowy (wciąż to jedyny motor w ofercie). Moc wzrosła z 295 do 307 koni mechanicznych, moment obrotowy z 351 do 370 Nm. Legend po zmianach osiąga pierwszą "setkę" o 0,2 sekundy szybciej niż poprzednik - zajmuje jej to 7,1 sekundy. Udało się również ograniczyć zużycie paliwa - auto ma spalać średnio 11,3 litra benzyny na 100 km.  

Moc i moment przenoszone są na wszystkie koła poprzez 5-biegową skrzynię automatyczną, która oferuje możliwość ręcznej zmiany przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy lub lewarka zmiany biegów.  

Konstruktorzy położyli szczególny nacisk na wyciszenie wnętrza - zastosowano podwójne szyby, wewnątrz których znajduje się mała ilość alkoholu. Całość uzupełnia system zwany Active Noise Cancellation (ANC), który korzystając z pokładowego systemu audio emituje dźwięki niskiej częstotliwości wyciszające hałas płynący z drogi.  

Wyposażenie Legenda powiększyło się o gniazdko USB i podgrzewaną tylną kanapę.  

Źródło: Honda

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA