REKLAMA

Honda NSX po face liftingu

Honda rozpoczyna zbieranie zamówień na odświeżoną NSX. Auto ma zmodyfikowany wygląd, nowy pomarańczowy lakier oraz przede wszystkim zmieniony układ napędowy i podwozie.

Honda NSX 2019 Materiały prasowe
Honda NSX 2019, fot. Honda
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Honda wprowadziła szereg zmian w modelu NSX na rok 2019. Mają one sprawić, że ten japoński, hybrydowy supersamochód z napędem Sport Hybrid będzie łatwiejszy w codziennej eksploatacji, a jednocześnie jazda nim po torze wyścigowym ma stać się bardziej ekscytująca.

Obecną Hondą NSX jeździłem w lipcu 2016 roku na torze Estoril, gdzie dała się poznać jako bardzo uniwersalny samochód. 507-konny silnik V6 i trzy dodatkowe silniki elektryczne dają łącznie moc 581 KM i 646 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

REKLAMA

REKLAMA

Honda NSX 2019 Materiały prasowe
Honda NSX 2019, fot. Honda

W trybie Quiet auto pokonuje do 3 km na silniku elektrycznym i czyni z NSX-a auto potulne jak baranek. Każdy kolejny tryb jazdy – od Sport, poprzez Sport+, aż po Track – czyni z jazdy Hondą coraz bardziej poważne wyzwanie. Auto jeździ jak przyklejone do asfaltu. Czy tu trzeba zatem cokolwiek zmieniać? Okazuje się, że tak.

Największy nacisk położono na zwiększenie dynamiki auta, przy zachowaniu jego codziennej funkcjonalności. Honda wyposażyła NSX-a z roku modelowego 2019 w większe stabilizatory przednie i tylne, co przyczyniło się do wzrostu sztywności przedniego zawieszenia o 26 procent i zawieszenia tylnego - o 19 procent.

REKLAMA

Honda NSX 2019 Materiały prasowe
Honda NSX 2019, fot. Honda

Honda dokonała również zmiany oprogramowania sterującego hybrydowym układem napędu na cztery koła (Sport Hybrid SH-AWD), elektrycznym układem wspomagania kierownicy, układem stabilizacji toru jazdy (VSA) i aktywnymi amortyzatorami z płynem MRF.

Honda NSX z roku modelowego 2019 ma także, dostępne w standardzie, opony klasy high performance – Continental SportContactTM 6. Opracowane specjalnie dla NSX ogumienie zapewnia lepszą dynamikę i stabilność podczas hamowania, pokonywania zakrętów i przyspieszania.

Co to wszystko dało? Jak chwali się Honda, czas okrążenia toru Suzuka jest aż o dwie sekundy lepszy, niż w przypadku obecnego modelu.

REKLAMA

REKLAMA

Honda NSX 2019 Materiały prasowe
Honda NSX 2019, fot. Honda

W silniku nowego NSX zmodyfikowano wtryskiwacze paliwa, poprawiono działanie turbosprężarki i dodano filtr cząstek stałych, którego zadaniem jest zapewnienie zgodności modelu z normą Euro 6d-TEMP.

Z zewnątrz w oczy rzuca się nowy lakier perłowy Thermal Orange i dobrane do niego pomarańczowe zaciski karbonowo-ceramicznych tarcz hamulcowych, dostępnych w opcji.

Produkcja odświeżonej Hondy NSX rozpoczęła się w sierpniu, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec tego roku. Zamówienia w Europie ruszają już teraz.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA