Honda S2000 na horyzoncie

Nową Hondę S2000 powinniśmy ujrzeć być może jeszcze w tym roku w postaci koncepcyjnego auta. Nowy model ma wypełniać lukę pomiędzy S660, a najnowszym super autem - Hondą NSX.

Honda S2000 Ultimate Edition
Honda S2000 Ultimate Edition

Najnowsze wieści z Japonii wskazują, że nowa Honda S2000 trafi na rynek w przyszłym roku. Producent będzie chciał przy tej okazji uczcić swoje 70 urodziny oraz jubileusz 30 lat, które miną od debiutu protoplasty dwudrzwiowego roadstera. Pierwotne informacje sugerowały, że Japończycy do współczesnej S2000 przeszczepią jednostkę napędową z Civica Type R. Mowa oczywiście o silnik benzynowym 2.0 turbo.

REKLAMA

Teraz jednak informacje docierające z "Kraju Kwitnącej Wiśni" wskazują na całkowicie nową jednostkę napędową. Nowy motor ma posiadać elektrycznie zasilaną turbosprężarkę, co pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa oraz zminimalizować efekt "turbodziury". To rozwiązanie ma być bardziej wydajne niż stosowanie podwójnego doładowania. Szacuje się, że nowe S2000 będzie oferować ponad 320 KM mocy.

Oczywiście to na razie tylko domysły i nie są one potwierdzone przez Hondę. Mówi się jednak, że auto pozycjonowane poniżej NSX-a może zadebiutować na targach Paryż 2018.

Honda S2000 została zapowiedziana w 1995 roku podczas salonu samochodowego w Tokio. Wtedy japoński producent zaprezentował model koncepcyjny. Wersja produkcyjna pojawiła się na rynku pod koniec XX w (1999 r.). Samochód montowany był przez 10 lat i w podstawowej wersji zasilany był dwulitrowym silnikiem o mocy 241 KM. Siła napędowa trafiała na koła tylne.

REKLAMA