REKLAMA

Honda Type R Time Attack - Civic idzie po rekordy

Honda planuje podbić kilka znanych torów wyścigowych, ustanawiając rekordy okrążenia za kierownicą nowej Hondy Civic Type R. W większości rekordy należą do... poprzedniego Civica Type R.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R

Program bicia torowych rekordów przez nową Hondę Civic Type R nazywa się po prostu "Type R Time Attack 2018". Za kierownicą Hondy Civic Type R zasiądzie między innymi były mistrz świata Formuły  1 Jenson Button, od wielu lat blisko związany z Hondą. Brytyjczyk brał udział między innymi w procesie dostrajania napędu i zawieszenia Hondy NSX.

Honda chce pokazać, że potrafi budować szybkie hot-hatche. Uruchamiając program Time Attack, producent wykorzysta zespół najlepszych kierowców wyścigowych. A chodzi o ustanowienie rekordów słynnych torów wyścigowych w Europie. Na czele pozostaje oczywiście Północna Pętla Nurburgring.

REKLAMA

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R

Ostateczny skład zespołu kierowców nie jest jeszcze ustalony, jednak Honda potwierdziła już, że w jego składzie znajdzie się zdobywca tytułu Mistrza Świata Formuły 1 i obecny uczestnik wyścigów serii Super GT za kierownicą modelu NSX, Brytyjczyk – Jenson Button.

W składzie zespołu gwiazd pojawią się również kierowcy startujący obecnie w serii WTCR – Tiago Monteiro (Portugalia) i Esteban Guerreri (Argentyna) oraz ścigający się modelem NSX w zawodach Super GT, Bertrand Baguette (Belgia).

REKLAMA

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R

Podobne przedsięwzięcie zorganizowane w 2016 r. zaowocowało ustanowieniem przez poprzednią wersję modelu Civic Type R, rekordów okrążeń na torach Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril i Hungaroring. W ówczesnym składzie kierowców znaleźli się mistrzowie serii British Touring Car Championship i World Touring Car Championship.

W edycji zaplanowanej na 2018 r. Honda planuje poprawienie tych wyników na torach Silverstone (Wielka Brytania), Spa-Francorchamps (Belgia) i Estoril (Portugalia), oraz innych, jeszcze nie ogłoszonych obiektach. 

REKLAMA

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R - wnętrze

Najnowsza Honda Civic Type R napędzany jest 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem VTEC TURBO. Nowy Civic Type R dysponuje mocą 320 KM, osiąganą przy 5600 obr/min. oraz maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 400 Nm, rozwijanym w zakresie 2500-4000 obr/min.

Maksymalna prędkość samochodu to 272 km/h, podczas gdy przyspieszenie od 0-100 km/h zajmuje mu zaledwie 5,7 s. W kwietniu 2017 r. seryjnie produkowany samochód ustanowił rekord okrążenia dla aut z przednim napędem na "Północnej Pętli" toru Nurburgring, osiągając czas 7 min. 43.8 s.

Honda zaprezentuje Civica Type R Time Attack 2018 podczas salonu Geneva Motor Show, który odbędzie się w dniach 8-18 marca.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA