REKLAMA

Honda Urban EV blisko produkcji

Zaprezentowana na salonie samochodowym we Frankfurcie Honda Urban EV Concept będzie już w 2019 roku dostępna w wersji produkcyjnej.

Honda Urban EV Concept
Honda Urban EV Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W Genewie ponownie, po światowej premierze na ubiegłorocznych targach we Frankfurcie, pokazany został model Honda Urban EV Concept. Samochód ten potwierdza dążenie Hondy do wejścia na europejski rynek pojazdów elektrycznych.

Co istotne, podczas konferencji prasowej pierwszego dnia salonu motoryzacyjnego w Genewie, Honda ogłosiła, że na początku 2019 roku rozpocznie przyjmowanie zamówień na wersję seryjną prezentowanego konceptu Urban EV.

Kształt wersji produkcyjnej również poznamy w 2019 roku, ale mamy nadzieję, że nie będzie ona znacząco odbiegać od prototypu. Ten prezentuje się wyjątkowo dobrze, choć na pierwszy rzut oka, z przodu, przypomina nieco Volkswagena Golfa I.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Urban EV Concept
Honda Urban EV Concept

Honda Urban EV Concept ma prosty wygląd, z pudełkowatym nadwoziem, stylizowanym w duchu retro. Z drugiej strony jego niska i szeroka, muskularna i mocno osadzona na drodze sylwetka wskazywać ma na sportowe osiągi. Auto ma wymiary typowego samochodu miejskiego - jest o 100 mm krótszy od Hondy Jazz.

Honda Urban EV będzie pierwszym, sprzedawanym w Europie, masowo produkowanym samochodem elektrycznym Hondy, zasilanym wyłącznie energią z baterii.

REKLAMA

Honda Urban EV Concept
Honda Urban EV Concept

- Wersja produkcyjna świetnie przyjętego konceptu trafi do europejskich klientów pod koniec 2019 roku, a w odpowiedzi na duże zainteresowanie modelem, postanowiliśmy otworzyć listy zamówień na miejski pojazd elektryczny już na początku przyszłego roku - powiedział wiceprezes Honda Motor Europe, Philip Ross 

Honda Urban EV Concept zapowiada pierwszy masowo produkowany samochód elektryczny Hondy, zasilany wyłącznie energią z baterii, który trafi do klientów w Europie. Stylizacja konceptu została bardzo ciepło przyjęta przez opinię publiczną.

REKLAMA

REKLAMA

Honda Urban EV Concept
Honda Urban EV Concept

W aucie jest miejsce dla czwórki pasażerów, którzy podróżują w komfortowych fotelach, wykończonych różnymi materiałami. Fotele przedniego rzędu obszyto naturalną szarą tkaniną i ozdobiono współczesnymi akcentami z drewna.

Deskę rozdzielczą wypełnia panoramiczny, obejmujący kabinę ekran rozciągający się do drzwi. Wyświetlacz w desce rozdzielczej pokazuje szereg informacji o stanie auta, podczas gdy będące jego przedłużeniem ekrany drzwi spełniają funkcję wstecznych lusterek emitujących obraz z kamer.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA