REKLAMA

Honda Urban EV w nowej odsłonie

W Genewie Honda pokaże bliski produkcji koncept miejskiego pojazdu elektrycznego, zapowiadanego przez model Urban EV Concept.

Honda Urban EV - Genewa 2019 Materiały prasowe
Honda Urban EV - Genewa 2019

Już niemal rok temu pisaliśmy, że pokazana na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2017 roku Honda Urban EV Concept będzie w 2019 roku dostępna w wersji produkcyjnej. Póki co na salonie w Genewie zobaczymy kolejną wersję koncepcyjną elektrycznej Hondy.

Honda Urban EV Concept - Frankfurt 2017

Przypomnijmy, że Honda Urban EV spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Ma prosty wygląd, z pudełkowatym nadwoziem, stylizowanym w duchu retro – przód przypomina trochę Volkswagena Golfa I. Auto ma wymiary typowego samochodu miejskiego - jest o 10 cm krótszy od Hondy Jazz.

Honda Urban EV będzie pierwszym, sprzedawanym w Europie, masowo produkowanym samochodem elektrycznym Hondy, zasilanym wyłącznie energią z baterii. Wiceprezes Hondy zapowiedział już rok temu, że wersja produkcyjna trafi do europejskich klientów pod koniec 2019 roku.

W aucie jest miejsce dla czwórki pasażerów, którzy podróżują w komfortowych fotelach, wykończonych połączeniem wielu materiałów. Fotele przedniego rzędu obszyto naturalną szarą tkaniną i ozdobiono współczesnymi akcentami z drewna.

Deskę rozdzielczą wypełnia panoramiczny, obejmujący kabinę ekran rozciągający się do drzwi. Wyświetlacz w desce rozdzielczej pokazuje szereg informacji o stanie auta, podczas gdy będące jego przedłużeniem ekrany drzwi spełniają funkcję wstecznych lusterek emitujących obraz z kamer.

Zobacz także: Honda HR-V Hybrid - znamy polskie ceny

REKLAMA

Honda Urban EV - Genewa 2019 Materiały prasowe
Honda Urban EV - Genewa 2019

Honda Urban EV - Genewa 2019

Teraz producent opublikował dwa nowe zdjęcia, z których jedno, prezentujące przód auta, jest komputerowym szkicem. Jak widać na załączonej grafice, model zapowiadany na tegoroczną Genewę jest mniej kanciasty niż prototyp pokazany rok temu, przez co stracił nieco swojego charakteru. Trudno jednak wyrokować na podstawie tego, jak wyglądać będzie ostateczna wersja produkcyjna.

Wygląda też na to, że model produkcyjny będzie bardziej praktyczny, niż sugerowała to wersja z Frankfurtu 2017. Pojawi się druga para drzwi i dodatkowe miejsce siedzące – w sumie dla trzech osób z tyłu.

Drugie zdjęcie prezentuje deskę rozdzielczą, na której, zgodnie z oczekiwaniami i zapowiedziami sprzed roku, króluje hiperdługi ekran, ciągnący się przez całą szerokość kabiny. O ile jednak w modelu z Frankfurtu sterczący z płaskiej deski wyświetlacz wyglądał dość groteskowo, tak tu mamy wersję bardziej zbliżoną do tego, co mogłoby się znaleźć w modelu produkcyjnym.

Linia ekranów jest właściwie podzielona na segmenty. Oprócz wyświetlacza przed kierowcą mamy tu dwa kolejne wyświetlacze, z których środkowy może być obsługiwany przez kierowcę, natomiast do prawego sięgnie jedynie pasażer.

Genewska premiera Hondy to kolejny etap wdrażania strategii firmy – «Electric Vision» i krok w kierunku jej realizacji. Producent chce, żeby do roku 2025 dwie trzecie sprzedawanych w Europie samochodów marki Honda była wyposażona w napędy wykorzystujące silniki elektryczne.

Jak pisaliśmy wyżej, wersja produkcyjna elektrycznego samochodu Hondy będzie dostępna w sprzedaży już pod koniec tego roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA