Honda ZR-V, czyli nowy SUV segmentu C

Honda nieczęsto prezentuje zupełnie nowe modele, ale tym razem tak właśnie jest. Mówimy o Hondzie ZR-V, która już w 2023 roku pojawi się w sprzedaży w Europie.

Honda ZR-V na rynek chiński fot. materiały prasowe
Honda ZR-V na rynek chiński
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Szykuje się ciekawa premiera, bo Honda potwierdziła właśnie, że niedawno zapowiedziany nowy SUV marki, już niebawem będzie dostępny w salonach. Samochód, o którym mowa, to Honda ZR-V. SUV należeć będzie do segmentu C, a w ofercie japońskiej marki znajdzie się pomiędzy modelami HR-V i CR-V.

REKLAMA

Na razie oficjalnie Honda nie podaje więcej szczegółów, poza tym, że nowy model ZR-V wejdzie do sprzedaży na rynkach europejskich w 2023 roku. Wiemy też, że Honda ZR-V będzie napędzana pełną hybrydą, wykorzystującą sprawdzony w innych modelach marki układ napędowy e:HEV. Wcześniej model o tej samej nazwie zadebiutował na rynku chińskim jako konstrukcja bliźniacza do oferowanej w Ameryce Północnej nowej Hondy HR-V. Owa chińska Honda ZR-V bazuje z kolei na 11. generacji Hondy Civic i jako SUV segmentu C jest nieco większa od znanej u nas Hondy H-RV.

Honda ZR-V na rynek chińskifot. materiały prasowe
Honda ZR-V na rynek chiński

Póki co jest to rzeczywiście nieco skomplikowane, ale już niebawem poznamy więcej szczegółów dotyczących europejskiej premiery Hondy ZR-V. Dodajmy, że Honda zapowiada mocniejszą koncentrację na ofercie modeli typu SUV, jako że segment ten wciąż rośnie. Tymczasem zobaczcie, jak wygląda Honda Z-RV pokazana niedawno w Chinach. Czy tak samo prezentować się będzie model dla Europy, przekonamy się niebawem.

REKLAMA