REKLAMA

Honda inwestuje w samochody autonomiczne

Honda podejmuje współpracę z firmami Cruise i General Motors w celu zaprojektowania samochodów autonomicznych. To część programu Hondy, który wiąże się z wizją roku 2030.

Honda - Pojazdy autonomiczne materiały prasowe
Honda - Pojazdy autonomiczne

Samochody autonomiczne zmienią nasze życie zdecydowanie bardziej niż napęd elektryczny, choć obydwie drogi rozwoju coraz częściej się przecinają. Rewolucja w mobilności nie będzie już związana głównie z kierowcami, ale będzie dotyczyć całego społeczeństwa. Jesteśmy na progu najważniejszych zmian w motoryzacji od momentu narodzin pierwszego samochodu. Honda jest jedną z wielu marek, które bardzo mocno inwestują w badania i rozwój samochodów autonomicznych.

W ramach rozpoczętej współpracy z Hondą Firma Cruise wyśle do Japonii pierwszy z autonomicznych pojazdów i rozpocznie prace testowe jeszcze w tym roku. W dalszej perspektywie Honda zamierza rozpocząć działalność w zakresie MaaS (autonomicznej mobilności pojazdów), z wykorzystaniem Cruise Origin, samochodu, który – wraz z Cruise i General Motors – opracowuje wyłącznie dla firm świadczących usługi w zakresie mobilności pojazdów autonomicznych.
Założona w lutym 2020 roku, firma Honda Mobility Solutions Co., Ltd. będzie operatorem takiej działalności w Japonii.
„Misja Cruise, polegająca na zapewnieniu bezpieczniejszego, czystszego i bardziej dostępnego transportu, nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Poważne zmiany potrzebne są prawie na całym świecie. Jest to zatem symboliczny, wspólny krok z Hondą w naszej globalnej podróży” - podkreśla Dan Ammann, Prezes Zarządu firmy Cruise.

Prezes Zarządu Honda Motor Co, Ltd. Takahiro Hachigo również wiąże wielkie nadzieje w związku z nową aktywnością: „Współpraca z Cruise umożliwi stworzenie nowej wartości dla mobilności i codziennego życia ludzi, do czego dążymy w ramach wizji Hondy na rok 2030, z radością zwiększając potencjał życiowy społeczeństwa. Dzięki aktywnej współpracy z partnerami, którzy mają te same cele i aspiracje, Honda będzie nadal przyspieszać realizację swojej działalności w zakresie autonomicznych pojazdów w Japonii. ”

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA