REKLAMA

Hongqi S9 – chiński hipersamochód na marę czasów

Hongqi S9 to model zapowiadany już w 2019 roku we Frankfurcie. Teraz producent pokazał nie tylko ostateczny wygląd, ale i osiągi tego chińskiego superauta.

Hongqi S9 fot. materiały prasowe
Hongqi S9

Firmy Silk EV i FAW (First Automobile Works) w lutym tego roku postanowiły, że ich hipersamochód zostanie zaprojektowany i powstanie nie gdzie indziej, jak we Włoszech. Teraz możemy podziwiać owoc prac, który prezentuje się znacznie lepiej niż projekt prezentowany w 2019 roku.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Auto jest bardziej dopracowane pod względem stylistycznym, a smaczku dodaje fakt, że przy jego projekcie zaangażowany został sam Walter De Silva, który przewodzi ekipie projektantów. Nie musimy przedstawiać tej postaci, wcześniej odpowiedzialnej za design m.in. w Grupie Volkswagen. Teraz De Silva jest wiceprezesem ds. designu i projektu w chińskiej Grupie FAW, która w ramach spółki joint venture z Silk EV opracowuje właśnie omawiane Hongqi S9.

Nie mniej niż design imponujące są osiągi pojazdu, którego napęd hybrydowy, wykorzystujący benzynowy silnik V8 oraz trzy motory elektryczne o łącznej mocy na poziomie 1400 KM, pozwala przyspieszyć model S9 od 0 do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy i rozpędzić go do maksymalnie 400 km/h.

Seria produkcyjna modelu Hongqi S9 liczyć będzie dokładnie 99 egzemplarzy, każdy wyceniony na niemal 1,5 mln dolarów. Pierwsze egzemplarze do klientów trafić mają w 2022 roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA