REKLAMA

Hummer H1 kontra Mercedes-AMG G63, Jimny i L200

Przeciąganie liny między potężnym Hummerem H1 i piekielnie mocnym Mercedesem-AMG G63 to nie lada widowisko. Zobaczcie, kto zwycięży w pojedynku.

Hummer H1 kontra Mercedes-AMG G63, Suzuki Jimny i Mitsubishi L200 Hummer H1 kontra Mercedes-AMG G63, Suzuki Jimny i Mitsubishi L200, źródło: Youtube/carwow

Mercedes-AMG G63 to kultowa terenówka w topowej wersji, z silnikiem V8 twin turbo o pojemności 4 litrów, mocy bliskiej 600 KM i momencie obrotowym 850 Nm. W nagraniu opublikowanym przez serwis „carwow” staje on do walki z innym potworem. Jest nim Hummer H1.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

Pod maską amerykańskiego „czołgu” pracuje 6,5-litrowy diesel V8, który przy skromnej mocy niespełna 200 KM generuje 583 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego układ napędowy, w połączeniu z masą własną ponad 3,6 tony i terenowymi oponami nie dały Mercedesowi większych szans w przeciąganiu liny na trawiasto-błotnistej nawierzchni.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Wtedy z pomocą przychodzą „koledzy” - najpierw dzielny w terenie Suzuki Jimny, a później jeszcze Mitsubishi L200 – pikap o dużych możliwościach terenowych. Jak zakończy się ten ostateczny pojedynek? Zobaczcie sami.

Ciekawostką jest, że w 5:22 minucie prowadzący nawiązuje do wyburzania muru z pomocą samochodu, zamieszczając fragment z polskim akcentem – to też musicie zobaczyć!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA