Huracan od Novitec - 830 KM na tylną oś

Specjaliści z Novitec Torado przygotowali specjalny pakiet dla klientów Lamborghini, którzy narzekają na niedostatek mocy w modelu Huracan. 

Pod tylną klapą silnika w seryjnym Lamborghini Huracan LP580-2 pracuje silnik V10 o pojemności 5,2 litra. Wolnossąca jednostka rozwija maksymalną moc 580 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 540 Nm. Oczywiście, że znajdą się tacy, których takie osiągi z pewnością nie zadowolą.

Dlatego Novitec Torrado wychodzi na przeciw z propozycją instalacji dwóch sprężarek. Po takiej kuracji silnik oferuje 830 KM maksymalnej mocy. Firma tuningowa nie zdradziła, o ile podskoczy maksymalny moment, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to odczuwalny zastrzyk.

Żeby całość współpracowała jeszcze lepiej, firma tuningowa przygotowała specjalnie zaprojektowany układ wydechowy ze stali nierdzewnej. Kierowca przy pomocy przycisku może otworzyć klapy, które sprawią, że ryk jednostki będzie jeszcze bardziej donośny.

Oprócz tuningu mechanicznego zainstalowano również zestaw delikatnie poprawiający wygląd samochodu. Nowy bodykit nie rzuca się w oczy, ale sprawi, że samochód będzie aerodynamicznie wydajniejszy w porównaniu z seryjną wersją. Większość nowych elementów wykonano z włókna węglowego, które w standardzie nie jest lakierowane. Za specjalną dopłatą można zamontować dużą lotkę z tyłu.

Samochód stoi na 20-calowych kołach z przodu i 21-calowych z tyłu. Zawieszenie zostało dodatkowo obniżone o 35 mm. Producent nie podał cen zestawu tuningowego, ale na pocieszenie możemy zobaczyć i usłyszeć, jak samochód prezentuje się na filmie.

Zobacz także:
REKLAMA