Hybrydowa Honda CR-Z – do produkcji

Honda CR-Z
Honda CR-Z
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku. CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, czyli aut, w których, oprócz benzynowej jednostki napędowej, zastosowano także niewielki silnik elektryczny.

Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. salonu samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, mające zapewnić użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu na środowisko.

W ciągu kilku następnych lat hybrydowy napęd IMA (Integrated Motor Assist) trafić ma także do modelu Jazz. Japończycy potwierdzili także, że pracują obecnie nad kolejną wersją tego systemu, mającego znaleźć zastosowanie w samochodach o średnich i dużych gabarytach.

Duże zainteresowanie modelem Insight sprawiło, że od połowy czerwca bieżącego roku ruszyła kolejna, trzecie linia produkcyjna tego auta w fabryce Suzuka. Pozowli to przede wszystkim sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na to auto w Japonii.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA