Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Hybrydowa Honda CR-Z – do produkcji

Honda CR-Z Honda CR-Z

Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku. CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, czyli aut, w których, oprócz benzynowej jednostki napędowej, zastosowano także niewielki silnik elektryczny.

Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. salonu samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, mające zapewnić użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu na środowisko.

W ciągu kilku następnych lat hybrydowy napęd IMA (Integrated Motor Assist) trafić ma także do modelu Jazz. Japończycy potwierdzili także, że pracują obecnie nad kolejną wersją tego systemu, mającego znaleźć zastosowanie w samochodach o średnich i dużych gabarytach.

Duże zainteresowanie modelem Insight sprawiło, że od połowy czerwca bieżącego roku ruszyła kolejna, trzecie linia produkcyjna tego auta w fabryce Suzuka. Pozowli to przede wszystkim sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na to auto w Japonii.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Nowy szef Hondy - Takanobu Ito - potwierdził plany wprowadzenia do sprzedaży sportowego modelu CR-Z. W Japonii takie auto ma zadebiutować w lutym 2010 roku.
    auto motor i sport, 2009-07-14 17:29:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij