Hybrydowa S-klasa – pali tylko 2,9 l/100 km

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 445 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W wywiadzie dla magazynu Car and Driver dyrektor działu rozwoju Mercedes-Benz - Dr Thomas Weber - powiedział, że "trzy lata temu wszyscy myśleli, że przyszłość mają tylko małe samochody i nie będzie miejsca dla dużych aut. Ale pierwszy koncept S-klasy, który był w stanie pokonać 100 km spalając 3 litry paliwa zmienił ten obraz." Nadchodząca generacja hybrydowej S-klasy, wyposażona w 3-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączony z 60-konną jednostką elektryczną będzie zużywała jeszcze mniej, bo 2,9 l/100km.

Weber wypowiedział się przy okazji na temat elektrycznego modelu SLS AMG eDrive. Stwierdził, że klienci nie wykorzystują SLS-a do dalekich podróży. Właściciele szukają w nim raczej rozrywki na weekend. W związku z tym zasięg 200 km, jaki oferuje wersja eDrive jest jak najbardziej wystarczający. Dr Weber stwierdził ponadto, że napędy hybrydowe nie sprawdzą się w autach sportowych. Dodatkowe kilogramy wynikające z konieczności montażu silników elektrycznych i akumulatorów ograniczają użyteczność aut na torze. Jedynym rozwiązaniem jest według niego wykorzystywanie w pełni elektrycznych pojazdów, jak SLS eDrive.

Dyrektor zapowiedział, że Mercedes będzie koncentrował się na rozwoju elektrycznych pojazdów do wykorzystania w mieście, a napędy hybrydowe i ogniwa paliwowe stosowane będą jako "rozszerzacze zasięgu" w większych modelach.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA