Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Hybrydowa Skoda Octavia RS iV w rajdzie

Skoda Octavia RS iV zadebiutowała jako samochód otwierający podczas niedawnego Modlin Rally Show. Za kierownicą sportowego wariantu Octavii zasiadł Miko Marczyk, rajdowy Mistrz Polski, pilotowany przez legendę motorsportu Macieja Wisławskiego.

Skoda Octavia RS iV w Modlin Rally Show fot. materiały prasowe
Skoda Octavia RS iV w Modlin Rally Show

Miko Marczyk wraz z Maciejem Wisławskim zasiedli za kierownicą nowej usportowionej wersji modelu Octavia RS iV, która pełniła funkcję tzw. samochodu zero. Marczyk, który ma za sobą udany pierwszy sezon w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy, tym razem pojawił się w roli gościa. Rajd składał się z 9 odcinków specjalnych i ostatniego, nocnego kryterium dla najlepszych 35 załóg. Na starcie stanęło 46 zawodników, w tym także mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej i mistrzowie świata w WRC3.

Modlin Rally Show był doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości nowej Skody Octavia o sportowym charakterze, która po raz pierwszy oferowana jest z napędem hybrydowym typu plug-in. Auto świetnie spisało się trasie toru Modlin i pokazało w pełni swój sportowy potencjał.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

- Już wcześniej miałem okazję testować Skodę Octavia z napędem hybrydowym typu plug-in zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach korzystając ze wszystkich dostępnych trybów jazdy. Prowadzenie Skody Octavia RS iV dostarcza także sporo emocji. Możliwość sprawdzenia auta w niecodziennych warunkach na Torze Modlin podczas Modlin Rally Show pozwoliła na pokazanie w pełni sportowego zacięcia modelu i udowodniła, że Octavia RS iV umiejętnie łączy w sobie ekologię z emocjami i dynamiką – mówi Miko Marczyk, Rajdowy Mistrz Polski.

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia RS iV w Modlin Rally Show fot. materiały prasowe
Skoda Octavia RS iV w Modlin Rally Show

Skoda Octavia RS iV z napędem hybrydowym typu plug-in dysponuje mocą 180 kW (245 KM) i wyposażona jest w sześciobiegową skrzynię DSG. Dzięki takiemu rozwiązaniu auto charakteryzuje się jednoczesną redukcją zużycia paliwa i emisji CO2 bez kompromisów w zakresie dynamiki. Auto oprócz typowego dla wersji RS charakteru, elementów wyposażenia i wykończenia oferuje wszystkie korzyści modeli z napędem PHEV. Jazda modelem Octavia RS iV w praktyce oznacza np.: codzienne dojazdy do i z pracy bez konieczności tankowania, a połączenie obu jednostek napędowych zapewnia w imponujący zasięg w trasie. Możliwość ładowania z gniazdka oraz automatyczne ładowanie akumulatorów podczas jazdy i hamowania w procesie rekuperacji sprawiają, że korzystanie z samochodu jest niezwykle wygodne i intuicyjne.

- Cieszymy się, że Miko Marczyk miał możliwość po raz kolejny przetestować Skodę Octavia RS iV, która ponownie pokazała swoje zalety oraz zachwyciła wszechstronnością i osiągami. Model w wyjątkowy sposób łączy w sobie zarówno ekonomiczny napęd, jak i sportowy charakter, zapewniając emocje z jazdy połączone z ogromną funkcjonalnością na co dzień. Wiążemy duże nadzieje z napędami elektrycznymi oraz hybrydowymi typu plug-in w nadchodzącym roku i jesteśmy przekonani, że przypadną do gustu naszym klientom – komentuje Tomasz Porawski, Dyrektor marki Skoda w Polsce.

Skoda posiada w swojej ofercie aktualnie trzy modele z napędem hybrydowym typu plug-in: flagowy Superb iV oraz zelektryfikowane warianty bestselera marki - Octavia iV oraz Octavia RS iV. Już niebawem kierowcy będą mogli zamówić także pierwszego elektrycznego SUV-a marki - model Enyaq iV.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA