REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Hybrydowa Skoda Superb nadchodzi

Skoda wchodzi w fazę elektryfikacji swoich modeli, a na pierwszy ogień pójdzie model Superb.

Nowa Skoda Superb Kombi

Pierwszym seryjnie produkowanym modelem Skody z napędem hybrydowym będzie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, flagowy Superb.

Skoda Superb ma być hybrydą typu plug-in, ładowaną z zewnętrznego źródła energii i mogącą pokonać kilkadziesiąt kilometrów na samej energii elektrycznej. Auto ma się pojawić w przyszłym roku.

Na razie mamy strzępy informacji i przypuszczeń. Według ostatnich publikacji, do napędu hybrydowego Superba służyć ma 1,4-litrowy silnik benzynowy, który przy współpracy z motorem elektrycznym da łącznie moc około 215 koni mechanicznych.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Sam napęd nie będzie oczywiście nową konstrukcją, bo w gamie Grupy Volkswagena hybryd przecież nie brakuje. Do Superba użyta zostanie konstrukcja znana z Volkswagena Passata GTE.

Od niemieckiego kuzyna Skodę Superb plug-in odróżnią jednak detale, jak mocniejsza bateria, a co za tym idzie, większy zasięg na prądzie. Litowo-jonowa bateria Passata o pojemności 9,9 kWh, dająca mu do 50 km zasięgu, w Skodzie będzie mieć 13 kWh, co przełoży się na zasięg do 70 km.

REKLAMA

Idąc za ciosem, Skoda może w następnej kolejności umieścić hybrydowy napęd w SUV-ie Kodiaq, a potem także w modelach Karoq i Octavia. Wydaje się to zupełnie naturalnym posunięciem wobec poczynań rywali.

To jednak, kiedy i w jakiej formie hybrydowe napędy trafią do innych modeli Skody, uzależnione jest od zapotrzebowania ze strony klientów. Jak przyznają szefowie czeskiej marki, wiele zależy od tego, jak hybryda zostanie przyjęta w modelu Superb, a następnie ile klienci będą w stanie zapłacić za tę technologię.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA