Hybrydowa Toyota Auris

Toyota, Auris HSD
Toyota Auris HSD
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auris HSD (Hybryd Synergy Drive) napędzany jest zestawem składającym się z silnika benzynowego o pojemności 1,8 litra i silnika elektrycznego. Średnie zużycie paliwa auta napędzanego w ten sposób ma wynosić 3,8 l/100km.

Silnik benzynowy VVT-i produkuje 98 KM mocy i 142 Nm momentu obrotowego. Moduł elektryczny produkuje 81 KM mocy (60 kW) i 207 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe, Toyota podaje że w sumie układ wykorzystany w tym modelu produkuje 136 KM, co biorąc pod uwagę moc silnika, wydaje się być zaskakująco niskim wynikiem.

Hybryda Toyoty emituje 89 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

W odróżnieniu od "zwykłego" modelu, hybryda została wyposażona w przeprojektowane elementy karoserii, optymalizujące przepływ powietrza. W tym samym celu auto zostało obniżone o 20 mm, pod podwoziem zamontowano specjalne osłony, a z tyłu znalazł się dyfuzor. Również 18-calowe felgi aluminiowe zostały zaprezentowane tak, by ograniczyć turbulencje powietrza. Nie zapomniano również o oporach ze zmniejszonymi oporami toczenia.

Auto będzie oferowało trzy tryby jazdy: tryb ECO, który dąży do maksymalnych oszczędności paliwa i wykorzystania napędu hybrydowego, tryb POWER wyciskający z auta więcej mocy oraz tryb EV, w którym auto może przejechać 2 km z prędkością 50 km/h korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego i nie zużywając wówczas zwykłego paliwa.

 

Zobacz także:
REKLAMA