[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Hybrydowe radiowozy Toyoty dla polskiej policji

Wojewódzka komenda policji w Katowicach została uzbrojona w ponad 40 nowych radiowozów. Idąc z duchem czasów, zdecydowano się na modele z napędem hybrydowym.

Policyjna Toyota Auris TS Kombi Policyjna Toyota Auris TS Kombi

Komenda wojewódzka policji w Katowicach wzbogaciła flotę radiowozów o 43 Toyoty Auris Hybrid TS Kombi. Głównym kryterium przetargu na samochody dla policjantów w największym mieście Górnego Śląska była niskoemisyjność napędu.

Toyota Auris TS Kombi w wersji hybrydowej emituje od 81 g/km dwutlenku węgla, przy zużyciu paliwa od 3,5 l/100 km - zarówno w cyklu mieszanym, jak i w jeździe po mieście. Auto rozpędza się do 100 km/h w 10,9 s, a jego maksymalna prędkość wynosi 180 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

Policyjna Toyota Auris TS Kombi Policyjna Toyota Auris TS Kombi

Kompaktowe kombi z napędem benzynowo-elektrycznym nie wymaga ładowania z zewnętrznej sieci. Wydajny system odzyskiwania energii z hamowania i charakterystyka pracy silnika benzynowego na bieżąco doładowują baterię trakcyjną, tak że auto porusza się na samym silniku elektrycznym średnio przez połowę czasu jazdy po mieście.

REKLAMA

Policyjna Toyota Auris TS Kombi Policyjna Toyota Auris TS Kombi

- To kolejny przetarg policji na terenie Województwa Śląskiego, który w szczególny sposób skoncentrowany jest na ekologii samych pojazdów. Temat smogu nie jest nam obcy. W całej Polsce, ale tutaj na Śląsku szczególnie, władze samorządowe i Komenda Wojewódzka starają się walczyć ze smogiem również poprzez zakup i eksploatację samochodów, które w znacznym stopniu ograniczają emisję CO2 do środowiska” – powiedział Andrzej Nowakowski, prezes zarządu firmy Toyota Ja-Now-An, która dostarczyła samochody.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij