Hyundai BLUE-WILL Concept - nowatorska hybryda

Hyundai BLUE-WILL Concept
Hyundai BLUE-WILL Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bronią nowego prototypu Hyundaia jest nie tylko wyjątkowa stylistyka, ale przede wszystkim rozwiązania pozwalające na budowę auta w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu, jak np. plastikowe butelki (PET) po napojach, z których wykonano przednie klosze lamp. Do produkcji auta użyto również bioplastików pochodzenia roślinnego, które są w pełni biodegradowalne.

Serce hybrydowego Hyundaia BLUE-WILL stanowi benzynowa jednostka napędowa 1.6-litra z bezpośrednim wtryskiem i zmiennymi fazami rozrządu CVT, która współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW. Energia potrzebna do zasilania auta pochodzi z zestawu akumulatorów litowo-jonowo-polimerowych, które umieszczono tuż obok zbiornika paliwa, pod tylną kanapą, dzięki czemu nie ucierpiała na tym przestrzeń bagażowa. Ważnym elementem układu zasilania jest także panoramiczny dach, w którym umieszczono baterie słoneczne zupełnie nie przysłaniające widoku na niebo.

Co więcej, w lipcu tego roku na rynku koreańskim zadebiutuje Hyundai Elantra w wersji LPI Hybrid, która będzie pierwszym na świecie masowym samochodem wyposażonym w zestaw akumulatorów litowo-jonowo-polimerowych.

Więcej informacji dotyczących Hyundaia BLUE-WILL poznamy 2 kwietnia, podczas inauguracji Salonu Samochodowego w Seulu. 

Źródło: mototarget

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA