REKLAMA

Hyundai Bayon: nowy SUV dla Europy

Hyundai Bayon to nowy model, który zostanie niebawem zaprezentowany w Europie jako uzupełnienie gamy SUV-ów koreańskiej marki. Bayon ma mieścić się w segmencie B.

Hyundai Bayon fot. materiały prasowe
Hyundai Bayon
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Hyundai ujawnił nazwę nowego SUV-a: Hyundai Bayon. Pozycjonowany w segmencie B samochód będzie bazowym modelem w gamie SUV-ów marki Hyundai, obok Kony, Tucsona, Nexo i Santa Fe. Auto trafi na rynek w pierwszej połowie 2021 roku.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

REKLAMA

- Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie – komentuje Andreas-Christoph Hoffman, wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe.

Na razie nie wiemy zbyt wiele o nowym modelu. Producent opublikował jedynie pierwsze zdjęcie, które odsłania fragment tylnej lampy. Hyundai tłumaczy też pochodzenie nazwy Bayon. Jest ona inspirowana miastem Bayonne, położonym w południowo-zachodniej części Francji. Ponieważ Hyundai Bayon został stworzony głównie z myślą o Starym Kontynencie, zdecydowano się na nadanie nazwy związanej właśnie z europejskim miastem.

To francuskie miasto leży pomiędzy wybrzeżem oceanu Atlantyckiego i górskimi szczytami Pirenejów. Jest to świetne miejsce dla poszukujących aktywności, takich jak żeglarstwo czy wspinaczka górska i jednocześnie pasuje charakterem do lifestylowego, nowego modelu Hyundai.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

W ciągu ostatnich 20 lat firma Hyundai często czerpała inspirację z różnych miejsc na całym świecie, tworząc nazwy swoich SUV-ów. Do modeli tych należą Tucson i Santa Fe, nazwane odpowiednio od miast w stanach Arizony i Nowego Meksyku, a także Kona - której nazwa pochodzi od dzielnicy Kona na Big Island na Hawajach. Również nazwa pojazdu elektrycznego z wodorowymi ogniwami paliwowymi – NEXO – pochodzi od Nexø, jednego z największych miast na popularnej wśród turystów duńskiej wyspie Bornholm.

Więcej informacji dotyczących Hyundaia Bayon pojawi się wkrótce. Będziemy was informować na bieżąco.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA