Hyundai Elantra 2016

Zdjęcia przedstawiają model Avante, ale identycznie będzie wyglądał Hyundai Elantra. Auto jest większe, nowocześniejsze, a dzięki jednej wersji napędowej może stać się polskim hitem. Oto nowy Hyundai Elantra.

Hyundai'a Elantrę po faceliftingu mieliśmy okazję już poznać. Szykujemy się teraz na nowy model, który wygląda dużo bardziej nowocześnie i ma oferować więcej przestrzeni.

REKLAMA

Miejsce ma znaleźć się dzięki dłuższemu o 20 mm, szerszemu o 25 mm oraz wyższemu o 5 mm nadwoziu. Przód jest zdominowany przez heksagonalny grill, "oblany" chromem z dumnie prężącym się logo Hyundai'a. Po obydwu stronach grilla zamontowano reflektory ze światłami LED.

Tył już nie wygląda tak dobrze jak przód. Owszem, są nowe światła, klapa ma inny kształt i kształt zderzaka uległ zmianie, ale całość wygląda prawie tak samo, jak w wychodzącym modelu. Hyundai nie dostarczył zdjęć wnętrza nowej Elantry, ale wiadomo co znajdzie się w środku. 8-calowy wyświetlacz ma obsługiwać cały system infotainment wraz z 8-głośnikowym systemem audio JBL.

Pod maską będzie mógł pracować jeden z czterech silników. Turbodiesel 1.6 o mocy 132 KM, który będzie na razie jedynym wysokoprężnym motorem, a także trzy benzynowe, wolnossące 1.6 132 KM i 2.0 149 KM. Ciekawym wariantem będzie nieco słabszy silnik 1.6 120 KM zasilany gazem LPG.

Oficjalna premiera odbędzie się we Frankfurcie, na której poznamy zapewne datę ukazania się auta w salonach i być może cenę.

REKLAMA