Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hyundai Elantra – pierwsze zdjęcia i materiał wideo

Hyundai, Elantra Hyundai Elantra

Nowy model nawiązuje stylistyką do zapoczątkowanej przez model ix35 filozofii "płynnej rzeźby". Gdyby powstawał w Europie, producent jego kształt nadwozia określiłby prawdopodobnie mianem "czterodrzwiowego coupe".

Póki Hyundai nie podał szczegółowych informacji na temat jednostek napędowych, jakie będą montowane w nowym modelu. Wiadomo tylko, że w Korei będzie dostępny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra połączonym z sześciobiegową, automatyczna skrzynia biegów. Jednostka ma produkować 140 KM mocy i 166 Nm momentu obrotowego, a przy tym ma być "10 % oszczędniejsza niż najbliżsi konkurenci".

Producent nie udostępnił zdjęć wnętrza, wiemy tylko, że na liście wyposażenia znajduje się między innymi kolorowy wyświetlacz LCD na panelu zegarów, czy podgrzewana tylna kanapa. Wiadomo też, że auto będzie miało tylne światłą wykonane w technologii LED.

Sprzedaż modelu w Korei Południowej rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku. Będzie miał on tam nazwę Avante. Reszta świata będzie musiała poczekać do początku przyszłego roku.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 400 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Podczas trwającej w Busan w Korei Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej Huyndai zaprezentował nową generację modelu Elantra.
    auto motor i sport, 2010-04-30 09:47:33
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij