Hyundai Elantra – pierwsze zdjęcia i materiał wideo

Hyundai, Elantra
Hyundai Elantra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy model nawiązuje stylistyką do zapoczątkowanej przez model ix35 filozofii "płynnej rzeźby". Gdyby powstawał w Europie, producent jego kształt nadwozia określiłby prawdopodobnie mianem "czterodrzwiowego coupe".

Póki Hyundai nie podał szczegółowych informacji na temat jednostek napędowych, jakie będą montowane w nowym modelu. Wiadomo tylko, że w Korei będzie dostępny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra połączonym z sześciobiegową, automatyczna skrzynia biegów. Jednostka ma produkować 140 KM mocy i 166 Nm momentu obrotowego, a przy tym ma być "10 % oszczędniejsza niż najbliżsi konkurenci".

Producent nie udostępnił zdjęć wnętrza, wiemy tylko, że na liście wyposażenia znajduje się między innymi kolorowy wyświetlacz LCD na panelu zegarów, czy podgrzewana tylna kanapa. Wiadomo też, że auto będzie miało tylne światłą wykonane w technologii LED.

Sprzedaż modelu w Korei Południowej rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku. Będzie miał on tam nazwę Avante. Reszta świata będzie musiała poczekać do początku przyszłego roku.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA