Hyundai Equus – już w sprzedaży w USA

Hyundai Equus
Hyundai Equus
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Limuzyna Hyundaia wyceniona została na 58 tysięcy dolarów, jest wiec zdecydowanie tańsza od konkurentów, z którymi chce się mierzyć. Dla porównania - na Lexusa LS 460L szykować trzeba 71 tysięcy dolarów, na BMW 750 Li ponad 86, a Mercedesa S550 - prawie 92 tysiące dolarów.

Czym chce kusić Huyndai? W wyposażeniu auta znajduje się m.in. skórzana tapicerka, fotel kierowcy z opcją masażu, podgrzewane i wentylowane fotele z przodu i z tyłu, podgrzewana kierownica, wykończenie w drewnie i szklany dach. Za dodatkowe 6500 dolarów można zamówić oddzielne fotele w drugim rzędzie z funkcją masażu, dodatkowy system caraudio, z ośmiocalowym ekranem dla pasażerów z tyłu i lodówkę.

Pod maską znajduje się silnik V8 o pojemności 4,6 litra, mocy 390 KM i momencie obrotowym o wartości 451 Nm. Połączony został z sześciobiegową skrzynią automatyczną i pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie poniżej 6,4 sekundy.

Czy jest szansa na wprowadzenie tego modelu do sprzedaży w Europie? Koreańczycy będą monitorować zainteresowanie klientów swoimi luksusowymi modelami, takimi jak Equus czy Genesis i w zależności od zainteresowania, podejmą decyzję o tym, czy takie posunięcie będzie miało biznesowy sens.

REKLAMA