REKLAMA

Hyundai FCEV - nowy SUV na wodór

Hyundai zaprezentuje na targach CES w Las Vegas nowy model, który jest elektrycznym SUV-em, zasilanym ogniwami wodorowymi.

Hyundai FCEV
Hyundai FCEV

Hyundai FCEV zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, podczas targów Consumer Electronic Show w Las Vegas. Model jest następcą Hyundaia ix35 Fuel Cell, który ma już swoje lata i najwyższy czas, by odszedł na zasłużony spoczynek.

Nie znamy jeszcze na tym etapie wielu szczegółów dotyczących tego modelu, którego pełnej nazwy producent wciąż nie ujawnia. Wiadomo jednak, że zastosowanymi rozwiązaniami wybiega nieco w przyszłość i pokazuje drogę, jaką pójdzie koreański producent.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai FCEV
Hyundai FCEV

Wygląd Hyundaia FCEV nie jest żadnym zaskoczeniem. To ładnie skrojony SUV o dynamicznej sylwetce i nieco futurystycznie zaprojektowanym zarówno pasie przednim, jak i wnętrzu. Design ewidentnie nawiązuje do modelu FE Fuel Cell Concept, pokazanego w 2017 roku w Genewie. Koncept był jednak znacznie bardziej "kosmiczny".

W kabinie czuć powiew nowoczesności, choć tutaj też styliści nieco spuścili z tonu w porównaniu do wersji koncepcyjnej. Wszystkie przyciski i przełączniki trafiły na wysoko poprowadzoną kolumnę środkową. Z kolei w miejsce zegarów mamy dwa duże wyświetlacze, przypominające rozwiązanie proponowane obecnie przez Mercedesa.

REKLAMA

Hyundai FCEV
Hyundai FCEV

Z niewielu informacji, jakie na tę chwilę mamy, wiadomo że zasięg samochodu ma wynosić maksymalnie 800 kilometrów, a w porównaniu do poprzednika, ix35 Fuel Cell, udało się uzyskać o 30 proc. większą gęstość energii.

Producent wspomina też o zaawansowanych technologiach wspierających kierowcę, zastosowanych w nowym SUV-ie. Prawdopodobnie chodzi między innymi o system półautonomicznej jazdy, będący asystentem jazdy w korku czy na autostradzie, samoczynnie zwalniający i przyspieszający auto, a także pilnujący pasa ruchu.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai FCEV
Hyundai FCEV

Hyundai FCEV ma być jednocześnie pierwszym modelem marki, użytym do testów systemów jazdy autonomicznej, które mają duże zapotrzebowanie na energię. W tej kwestii napęd nowego SUV-a jest idealny.

Więcej szczegółów poznamy 8 stycznia, na targach CES w Las Vegas.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA