[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hyundai FCEV - nowy SUV na wodór

Hyundai zaprezentuje na targach CES w Las Vegas nowy model, który jest elektrycznym SUV-em, zasilanym ogniwami wodorowymi.

Hyundai FCEV Hyundai FCEV

Hyundai FCEV zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, podczas targów Consumer Electronic Show w Las Vegas. Model jest następcą Hyundaia ix35 Fuel Cell, który ma już swoje lata i najwyższy czas, by odszedł na zasłużony spoczynek.

Nie znamy jeszcze na tym etapie wielu szczegółów dotyczących tego modelu, którego pełnej nazwy producent wciąż nie ujawnia. Wiadomo jednak, że zastosowanymi rozwiązaniami wybiega nieco w przyszłość i pokazuje drogę, jaką pójdzie koreański producent.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai FCEV Hyundai FCEV

Wygląd Hyundaia FCEV nie jest żadnym zaskoczeniem. To ładnie skrojony SUV o dynamicznej sylwetce i nieco futurystycznie zaprojektowanym zarówno pasie przednim, jak i wnętrzu. Design ewidentnie nawiązuje do modelu FE Fuel Cell Concept, pokazanego w 2017 roku w Genewie. Koncept był jednak znacznie bardziej "kosmiczny".

W kabinie czuć powiew nowoczesności, choć tutaj też styliści nieco spuścili z tonu w porównaniu do wersji koncepcyjnej. Wszystkie przyciski i przełączniki trafiły na wysoko poprowadzoną kolumnę środkową. Z kolei w miejsce zegarów mamy dwa duże wyświetlacze, przypominające rozwiązanie proponowane obecnie przez Mercedesa.

REKLAMA

Hyundai FCEV Hyundai FCEV

Z niewielu informacji, jakie na tę chwilę mamy, wiadomo że zasięg samochodu ma wynosić maksymalnie 800 kilometrów, a w porównaniu do poprzednika, ix35 Fuel Cell, udało się uzyskać o 30 proc. większą gęstość energii.

Producent wspomina też o zaawansowanych technologiach wspierających kierowcę, zastosowanych w nowym SUV-ie. Prawdopodobnie chodzi między innymi o system półautonomicznej jazdy, będący asystentem jazdy w korku czy na autostradzie, samoczynnie zwalniający i przyspieszający auto, a także pilnujący pasa ruchu.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai FCEV Hyundai FCEV

Hyundai FCEV ma być jednocześnie pierwszym modelem marki, użytym do testów systemów jazdy autonomicznej, które mają duże zapotrzebowanie na energię. W tej kwestii napęd nowego SUV-a jest idealny.

Więcej szczegółów poznamy 8 stycznia, na targach CES w Las Vegas.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij