REKLAMA

Hyundai Genesis Coupe - nadciąga do Europy

Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oferowany w Stanach Zjednoczonych sportowy samochód koreańskiej marki zdążył już przekonać do siebie wielu klientów na tamtejszym rynku. Niestety, wielu miłośnikom marki i aut sportowych w Europie nie dane było zasiąść za kierownicą Genesisa Coupe, gdyż nie jest on oficjalnie oferowany na naszym rynku.

Na szczęście koreańska marka zdała sobie chyba sprawę z tego, że warto spróbować wprowadzić ten sportowy model do swojej oferty handlowej na Starym Kontynencie. Pierwszym zwiastunem tego może być informacja o tym, iż Hyundai planuje sprzedaż w Europie 1000 sztuk modelu Genesis Coupe.

Jak mówi szef działu marketingu Hyundaia - Rafael Agullo - koreańska firma nic na tym nie zarobi, ale jej wizerunek w oczach europejskich klientów może bardzo wiele zyskać.

Każdy z 1000 egzemplarzy modelu Genesis Coupe będzie napędzany podstawowym, czterocylindrowym, 2-litrowym silnikiem benzynowym, który przy współudziale turbosprężarki generuje moc 210 koni mechanicznych. Wybór tej jednostki napędowej nie jest przypadkowy, ponieważ jest ona zdecydowanie bardziej oszczędna od topowego silnika V6 o pojemności 3.8-litra i mocy 310 koni mechanicznych, oferowanego w USA.

Cena auta na rynku niemieckim wyniesie ok. 25 000 euro, czyli o 13 000 euro mniej od jego japońskiego odpowiednika w postaci Nissana 350Z. Obecnie nie wiadomo jednak kiedy dokładnie Hyundai Genesis Coupe trafi do Europy, ale można przypuszczać, iż nastąpi to najwcześniej w tym, a najpóźniej w przyszłym roku.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA