Hyundai Genesis Coupe – oficjalne zdjęcia

Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tak jak zapowiadały wszelkie przecieki, odświeżony Genesis otrzymał nowy pas przedni, dzięki któremu bardzo mocno upodobnił się do modelu Veloster. Wygląda bardziej agresywnie i nowocześnie, ale nie wygląd jest najważniejszym elementem przemiany. Ciekawsze jest to, co pod maską. Odświeżeniu poddano również 3,8-litrowy silnik V6, który dotąd miał 303 KM mocy, a teraz, w odświeżonym modelu będzie miał ich aż 350. Wzrósł również moment obrotowy - zamiast 361 Nm kierowca będzie miał do dyspozycji aż 400 Nm. Podobno parametry te podkręcono z myślą o rynku amerykańskim - teraz Genesis Coupe może stawać w szranki z podstawowymi wersjami kultowych "Amerykanów" - Dodge'a Challengera, czy Forda Mustanga z silnikami V6 o mocy 305 KM, a nawet z Chevroletem Camaro, sprzedawanym z V-szóstką o mocy 323 KM.

Genesis nie dość że będzie szybciej jeździł, to ma też lepiej brzmieć - to za sprawą generator dźwięków, który ma trafić pod maskę. Producent nie zdradza o jakie rozwiązanie chodzi, być może o rezonator podobny do tego, który Ford proponuje w Focusie ST.

Być może bardziej interesujące będzie jednak to, że dużo mocniejsza ma być również podstawowa jednostka, proponowana w Genesisie Coupe. 210-konny, turbodoładowany silnik zastąpiony zostanie przez jednostkę o tej samej pojemności, ale z większym intercoolerem i z wymienioną turbosprężarką. Dzięki tej zmianie podstawowa wersja będzie legitymować się mocą 275 KM i imponującym momentem obrotowym wynoszącym 372 Nm. Ciekawe jak te zmiany wpłyną na cenę...

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA