Hyundai Genesis - nowe modele luksusowej marki

Marka Genesis, produkująca najbardziej luksusowe modele Hyundaia, zapowiedziała że do 2020 roku zaprezentuje klientom pięć całkowicie nowych modeli - zarówno limuzyny jak i SUV-y.

Genesis
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Marka Genesis powstała oficjalnie w zeszłym roku wraz z wprowadzeniem do sprzedaży modelu G90, który notabene jest zmodyfikowanym Hyundaiem Genesisem po zmianie nazwy. To wielka, luksusowa limuzyna (ma długość podobną do Mercedesa klasy S w wersji przedłużonej), która kosztuje co najmniej kilkadziesiąt tysięcy zł mniej niż jej niemieccy konkurenci. Teraz firma Genesis planuje ekspansję modelową - do 2020 roku pojawi się 5 nowych modeli.

Wśród potencjalnych premier znajduje się limuzyna klasy średniej wyższej G80 (konkurent Audi A6 i Mercedesa E), limuzyna klasy średniej G70 (konkurent Audi A4 i Mercedesa C), SUV (konkurent Audi Q7 i Mercedesa GLE), mały SUV (konkurent Audi Q5 i Mercedesa GLC) oraz luksusowy samochód sportowy (konkurent Audi A5 i Mercedesa C Coupe).

Nie wiadomo z jakich jednostek napędowych będą korzystały przyszłe modele. Wiemy natomiast, że mogą korzystać ze znanych do tej pory układów napędowego. Jest to 3,3-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 370 KM oraz układ hybrydowy o mocy 245 KM - składa się z silnika czterocylindrowego 2.0 i motoru elektrycznego.

Pierwszy model, czyli Genesis G70, zostanie pokazany w następnym roku.

Zobacz także:
REKLAMA