Hyundai IONIQ Electric - pierwsze zdjęcia i informacje

Hyundai IONIQ Electric to druga, po hybrydzie odmiana nowego modelu. Znamy pierwsze jego zdjęcie oraz specyfikację techniczną.

Hyundai IONIQ Electric
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Znamy już Hyundai'a IONIQ w odmianie hybrydowej oraz hybrydowej plug-in, a teraz poznaliśmy elektryczną wersję nowego modelu. Kompaktowy IONIQ otrzymał zupełnie nową płytę podłogową, która jest podstawą do wszystkich wspomnianych wcześniej wersji.

Kluczowym zadaniem dla konstruktorów było osiągnięcie możliwie najniższego współczynnika oporu powietrza, który wynosi tu zaledwie Cx 0,24. Wartość ta jest identyczna jak w Toyocie Prius. Ważna jest także niska masa, dlatego m.in. maskę i pokrywę bagażnika wykonano z aluminium.

>>> Zobacz Hyundai'a IONIQ w Genewie <<<

Do napędu modelu IONIQ Electric służy 117-konny motor elektryczny, który wykorzystuje energię akumulatorów firmy LG o pojemności 28 kWh, umieszczonych pod tylną kanapą. Producent podaje, że na jednym ładowaniu samochód przejedzie do 170 km. Maksymalna prędkość wynosi 150 km/h.

Hyundai Ioniq Electric jest już oferowany w Korei Południowej. Bazowa odmiana kosztuje tam ok. 32 400 dolarów, a lepiej wyposażona wersja Q 34 800 dolarów. Do Europy elektryczny pojazd trafi latem tego roku. Planowana sprzedaż to 4000 sztuk rocznie.

REKLAMA