Hyundai Ioniq - elektryczna wersja już w Polsce

Hyundai wprowadził do swojej polskiej oferty kolejny wariant Ioniqa. Tym samym jest to druga wersja tego modelu dostępna w Polsce.

Hyundai Ioniq
Hyundai Ioniq
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Model Iomniq to auto które zaprojektowano pod trzy rodzaje napędu - hybrydowy, elektryczny oraz hybrydowy plug-in. Najpierw w Polsce zadebiutowała wersja z napędem hybrydowym, której cena wynosi 99 900 złotych.

Ioniq electric posiada polimerowe akumulatory litowo-jonowe, które zasilają energią elektryczny motor. Synchroniczny silnik prądu przemiennego ma moc 120 KM i maksymalny moment obrotowy równy 295 Nm.

Hyundai deklaruje, że po naładowaniu akumulatorów auto może przejechać do 280 km. Czas ładowania "baterii" do pełna wynosi od 30 minut do 12 godzin. Wszystko zależy od źródła zasilania. W podstawowej wersji auto ma m.in. system autonomicznego hamowania, ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, utrzymywania pasa ruchu i aktywny tempomat.

Sprawdź naszą relację z jazd hybrydowym Ioniq'iem

Na pokładzie można podłączyć smartfon poprzez system Apple CarPlay lub Android Auto, dzięki czemu na ekranie samochodu możliwe jest sterowanie muzyką, nawigacją i innymi funkcjami telefonu.

W Polsce model Ioniq electric można zamówić w dwóch wersjach wyposażeniowych Premium oraz Platinum. Cena podstawowego wariantu to 149 900 złotych, zaś za droższy zapłacimy 165 000 zł. Auto jest dostępne z kilkoma formami finansowania, jak leasing czy wynajem długoterminowy.

Hyundai Ioniq ma także 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów oraz 8 lat Assistance i 5 lat kontroli technicznej. Kotański producent daje również 8-letnią gwarancję na akumulatory. Elektrycznego Ioniqa można już zmawiać u dealerów, a pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach w kwietniu 2017.

REKLAMA